Architekti architektom

30/05
štvrtok od 17:00
design factory
Bottova 2

Architekti architektom
Čo architekt, to muzikant. A nemusí ísť len o veľké pojmy ako je Pink Floyd, Kraftwerk či Ice Cube, medzi ktorými sú architekti, čo sa vyštudovanej profesie celkom vzdali. U nás to chodí inak. Hudba sa robí väčšinou po večeroch, cez deň sa život točí okolo architektúry. Popri známych „architektonických“ kapelách ako sú Para či Korben Dallas, je tu aj zaujímavá kategória architektov – DJov. Na pár z nich sa určite oplatí prísť pozrieť počas večera v design factory.

Andrej Šabo AKA Andrej Sabotage
Jeho hlavnou scénou je architektonický ateliér NOIZ.SK, kde je jedným z troch dôležitých aktérov. Súčasne funguje aj ako jeden z členov zoskupenia EMONOIZBOYZ, ktoré sa zameriava na DJing a produkciu. Charakteristickou zmesou breakbeatu, housu a hiphopu už viac ako desať rokov zabáva kluby a festivaly po celom Slovensku.

Alan Prekop
Meno Alan Prekop sa často objavuje v autorskom tíme architektov z ateliéru GutGut, kde sa vždy pestoval vyberaný hudobný vkus. Pre DAAD pripravil žánrovo pestrý DJ set z hudby, ktorá ho momentálne najviac ovplyvňuje. Alana však môžeme poznať aj ako basgitaristu a dokonca aj vokál kapiel Bad Karma Boy a Purist.

Marek Bohunický AKA Bobšan
Producent a skladateľ elektronickej tanečnej muziky, remixér a skúsený párty DJ, ktorý neskrýva nadšenie pre tanečnú elektronickú hudbu. A samozrejme, architekt vo vlastnom štúdiu s názvom BYRO. Na párty baví davy ľudí už dvadsať rokov eklektickým a rýchlym mixovaním skladieb rôznych žánrov. Jeho sety sú selekciou inteligentnej elektroniky, ale sem -tam prekvapí aj tým, že do nej „posadzí” takmer popovú hitovicu.

VSA
Čerstvé DJské duo nadšencov Jakuba Španiela a Eleny Šoltésovej z architektonického ateliéru VSA veľkolepo vstúpilo na scénu s vypredanou sálou a ako predskokan im zahrala skupina PARA. Svojou eklektickou hudbou od indie cez hiphop po house nenechajú žiadnu nohu bez pohybu, neboja sa však ani temnejších vôd techna a drum’n’bassu.