previous arrow
WEB_Cover_1
Henrieta_Moravcikova
BKPS_3_web
Hajek_3_web
Zoja Droppova
KEES
Benko_Benkova
Arrhov_Frick
Takk
Baukuh
Sam Chermayeff Office
O Atelier
Filip_Dujardin
Jo_Tailleau_Architecten
next arrow

DEVELOPMENT 2019

Výstavný priestor spravovaný organizátormi DAAD za účelom prehliadky a prezentácie aktuálnych developerských projektov.
Podujatie sa koná v priestoroch Primaciálneho paláca / galéria Justiho sieň.
STANICA NIVY

Mlynské Nivy
Investor: HB Reavis
Architekti: Benoy/ Siebert +Talaš, Space Syntax, Space Agency, BDP
Stanica Nivy je unikát, a to nielen v kontexte Bratislavy, ale celej strednej Európy. Skutočná destinácia, ktorá vzniká v novom srdci mesta, v zóne navrhnutej ako funkčný celok, ktorý bude napĺňať potreby moderného mestského života. Projekt kombinuje dopravnú funkciu,trad ičný retail a moderné maloobchodné trendy so zábavou, životným štýlom a konceptom spájajúcim tržnicu so zelenou strechou.

SKY PARK

Čulenova ul.
Investor: Penta Real Estate
Architekti: SKY PARK RESIDENCES: Zaha Hadid Architects, SKY PARK Office Tower: Zaha Hadid Architects, SKY PARK OFFICES: Vietzke and Bortelmann, Jurkovičova tepláreň: pôvodný návrh Dušan Jurkovič, rekonštrukcia: ADOM M studio
Multifunkčný projekt SKY PARK prinesie na trh takmer 1000 bytov v štyroch rezidenčných vežiach, spolu s prenajímateľnými plochami určenými pre občiansku vybavenosť. Projekt doplnia aj dve kancelárske budovy s celkovou prenajímateľnou plochou viac ako 55-tisíc m2. Súčasťou projektu bude aj nový mestský park s rozlohou viac ako 35-tisíc m2 a rekonštrukcia historickej budovy Jurkovičovej  teplárne, ktorá je národnou kultúrnou pamiatkou.

EUROVEA CITY

Zóna na nábreží Dunaja
Investor: J&T REAL ESTATE (JTRE)
Architekti: GFI
Medzi Starým mostom a Mostom Apollo na nábreží Dunaja vzniká nová mestská štvrť EUROVEA CITY, ktorá kvalitou architektúry a dôrazom na verejné priestory zaradí Bratislavu medzi moderné európske metropoly.  Dominovať jej bude prvý slovenský mrakodrap Eurovea Tower s výškou 168 metrov. EUROVEA CITY je dynamická, obchodná, zábavná, obytná, administratívna štvrť, v ktorej pribudnú nové parky, námestia, športoviská. Stane sa tak ideálnym miestom na život a relax. Riešením verejných priestorov v novej štvrti sa koncepčne zaoberá svetovo uznávaná architektka Beth Galí, ktorá sa okrem ich vizuálneho stvárnenia a zelene venuje aj riešeniu všetkých druhov mobility. Súčasťou celkovej dopravnej koncepcie v štvrti je aj návrh JTRE vybudovať nový centrálny električkový okruh, ktorý umožní prepojenie najväčších mestských častí Ružinov a Petržalka.

GUTHAUS
Račianska ul.
Investor: CORWIN a.s.
Architekti: AllesWirdGut
GUTHAUS je unikátny projekt, ktorý do Bratislavy vnáša nový rozmer bývania. Budova je výsledkom spolupráce rakúskeho architektonického štúdia AllesWirdGut, krajinných architektov z ManMadeLand a developera CORWIN. Projekt predstavuje ten najvyšší štandard – byty so štedrými výmerami, stropné kúrenie i chladenie, balkóny prístupné z každej izby, či okná na celú výšku miestnosti. GUTHAUS charakterizuje veľké množstvo zelene v exteriéri, čo zahŕňa aj zelené strechy.
EINPARK REZIDENCIA a EINPARK OFFICES
roh ulíc Einsteinova a Bohrova
Investor: CORWIN
Architekti: A1 Architecture a.s. / Dizajn fasády EINP ARK OFFICES: OFIS ARCHITECTS
V projekte EINPARK sa podarilo vytvoriť nadčasový komplex s využitím kvalitnej architektúry, výnimočných technológií a exkluzívnym výhľadom na panorámu Starého Mesta. Kancelársky komplex EINPARK OFFICES získal ako prvý na Slovensku predcertifikáciu LEED PLATINUM v systéme novostavieb. Jeho výnimočná fasáda bola navrhnutá ateliérom zo zoznamu TOP 100 svetových architektov Špelou Videčnik.
ČEREŠNE LIVING
Dúbravka

Investor: ITB Development
Architekti: Tomáš Šebo, Igor Lichý, Juraj Mihálik, Aleš Hradecký, Emanuel Zatlukaj, Dominika Kollárová, Imrich Vaško
Spolupráca: Juraj Fabrici, Patrik Bartas, Teodor Pongo, Jakub Vydra, Sofia Lichvárová
Čerešne living je nový obytný komplex v Dúbravke. Zaujme dizajnom budov, pričom každá z nich je iná. Nachádzajú sa tam aj obchodné prevádzky, mezonety, byty s predzáhradkami či strešnými terasami. Hlavným  konceptom je podpora komunitného života s klubovňou, recepciou a strešnou terasou pre obyvateľov. V areáli sa nachádza zeleň, prepojené dvory s ihriskami, kočíkovacou trasou, sánkovacím kopcom a vodnou lagúnou.

KOLÍSKY
Záhorská Bystrica

Investor: ITB Development
Architekti: Tomáš Šebo, Igor Lichý, Aleš Hradecký, Emanuel Zatlukaj, Imrich Vaško
Spolupráca: Juraj Murín, Teodor Pongó, Jakub Vydra
Projekt je kompromisom medzi mestským a vidieckym bývaním. Atmosféru tvorí blízkosť bratislavského lesoparku a Malých Karpát. Kompozícia fasád je navrhnutá tak, aby budúci obyvatelia mohli ovplyvniť tvar a  veľkosť okna alebo balkóna. Charakteristickým prvkom sú vertikálne záhrady. Projekt počíta s priestorom pre komunitné záhrady, crossfitovým a detským ihriskom. V interiéroch je podlahové kúrenie a možnosť  realizácie krbu a stropného chladenia.

DANUBIUS – CVERNOVKA / Century Residence
Trnavská cesta

Investor: FINEP Jégeho alej a.s.
Architekti: Peter Topinka / beňuška topinka architekti
Bývalá cvernová továreň Danubius po neistom období prešla do rúk nového investora, ktorý našiel riešenie na jej vzkriesenie a koncepčné napojenie na novovznikajúcu výstavbu v okolí. Kultúrna pamiatka z roku 1909, na ktorej sa uplatnila v tom čase novátorská konštrukcia zabudovanej železobetónovej Hennebiqueovej sústavy, bude aj po novom patriť k príkladom odvážneho architektonického prístupu, ktorý sa prejaví na nevšednom zásahu do existujúcej budovy, s cieľom maximálne presvetliť centrálne átrium. Práve v ňom sa bude koncentrovať mestský život, ktorý vytvorí príjemné zázemie pre industriálne priestory na horných podlažiach a atraktívne loftové bývanie v strešnej nadstavbe.

SLNEČNICE
Petržalka-juh
Investor: CRESCO REAL ESTATE

Architekti: COMPASS Architekti, Bevk Perovic arhitekti, PMArchitekti
Slnečnice sú najväčšou novou rezidenčnou štvrťou na Slovensku, ktorá sa nachádza priamo pri lesíku a dunajskej hrádzi. Okrem oceňovanej architektúry od známych štúdií prináša kvalitné verejné priestranstvá a bohatú občiansku vybavenosť. V súčasnosti nájdete v Slnečniciach materskú školu, jasle, detské ihriská, športoviská, obchodné centrum, gastrozónu, rodinné športové centrá LEON, zubnú ambulanciu, reštaurácie, kaviarne a mnoho iných prevádzok. V budúcnosti pribudnú zelené parky s rozlohou 43 000 m2, cyklotrasa, alebo ďalšia škôlka, či základná, alebo stredná škola.

MLYNICA

Turbínová
Stavebník: ISE
Architekti: gutgut
Mlynica je dôkazom, že staré industriálne budovy nemusia nevyhnutne zostať schátrané či definitívne zaniknúť. Žiadajú si len citlivý prístup, za ktorý sa odmenia svojou jedinečnosťou. Mlynica je inšpiratívnym príkladom, ako vrátiť život opustenému prevádzkovému areálu. V areáli sa nachádzajú kancelárie, lofty (byty) s terasami a viacúčelový priestor pre rozmanité využitie.