VITRA / ARTEK

20 – 26/09/2021

VITRA

Švajčiarska značka Vitra sa venuje vývoju zdravého, inteligentného, ​​originálneho a kvalitného nábytku pre kancelárie, domácnosti aj verejné priestory. Už takmer 65 rokov je jednou z popredných nábytkárskych firiem na svete. Spoločnosť si zakladá na precíznej, otvorenej a tvorivej práci a pri realizácii zákaziek spolupracuje s poprednými architektmi a dizajnérmi. Nové produkty a realizácie pravidelne predstavuju návštevníkom na najvýznamnejších medzinárodných veľtrhoch.

Nábytok a doplnky sú od začiatku vyvíjané vo Švajčiarsku a spájajú je predná inžinierska práca s tvorivým géniom popredných svetových dizajnérov. Medzi dizajnérmi, ktorých nábytok je súčasťou sortimentu firmy Vitra, patrí manželia Charles & Ray Eames, George Nelson, Verner Panton, či Jean Prouvé. Súčasné hviezdy navrhujúci pre Vitra zastupujú mená ako Antonio Citterio, Jasper Morrison, Alberto Meda či bratské duo Ronan & Erwan Bouroullec. Premyslenosť produktov, špičkové remeselné spracovanie a nadčasovosť jednotlivých kusov je to čo robí nábytok Vitra tak jedinečným.

ARTEK

Artek založili roku 1935 v Helsinkách štyria mladí idealisti. Boli to Alvar a  Aino Aalto, Maire Gullichsen a Nils-Gustav Hahl. Ich cieľom bolo “predávať nábytok a propagovať výstavami a ďalšími vzdelávacími prostriedkami modernej kultúru bývania.” Artek si stále udržuje radikálneho ducha svojich zakladateľov a zostáva aj dnes inovatívnym hráčom vo svete moderného dizajnu, kde vytvára nové výrobky na pomedzí dizajnu, architektúry a umenia. Kolekcie Artek navrhujú poprední fínski a medzinárodní dizajnéri a tvoria ho nábytok, osvetlenie a bytové doplnky. Všetky výrobky sa vyznačujú čistotou formy, funkčnosťou a poetickou jednoduchosťou.

www.vitra.com

www.artek.fi