previous arrow
WEB_Cover_1
WEB_Cover_2
WEB_Cover_3
WEB_Cover_4
WEB_Cover_5
WEB_Cover_6
WEB_Cover_7
WEB_Cover_8
WEB_9_Cover
WEB_Cover_10
WEB_Cover_11
WEB_Cover_12
WEB_Cover_13
WEB_Cover_14
WEB_Cover_15
WEB_Cover_16
next arrow

EGO 2019

Profil – prezentácia a diskusia s významnými osobnosťami / ikonami slovenskej architektúry.
27/05/2019 – 19:00 – Kostol Klarisiek, ul. Farská – Klariská, Bratislava
hosť / architekti Pavol Paňák a Martin Kusý / Slovensko
diskusiu moderuje architekt Henrieta Moravčíková

Ing. arch. Martin Kusý a Ing. arch. Pavol Paňák
patria medzi najvýznamnejších predstaviteľov súčasnej slovenskej architektúry. Sú absolventi Fakulty architektúry Slovenskej vysokej školy technickej (dnešná STU). Tvoria významnú autorskú dvojicu Kusý Paňák, spoločne stoja za viacerými zásadnými stavbami súčasnosti, spolu s architektom P. Bauerom zvíťazili v architektonickej súťaži na novostavbu Slovenského národného divadla. Dvojica Kusý a Paňák vyhrala tiež súťaž na návrh centrály Národnej banky Slovenska v Bratislave, ktorá je dnes jednou z dominánt mesta. Architekti sú autormi objektov Vodného diela Gabčíkovo a projektov,
ktoré menia tvár Bratislavy – Zóna Pribinova, prebudovanie Predstaničného priestoru, obnova Slovenskej národnej galérie … Podpísali sa aj pod aj viacero obytných a polyfunkčných domov či hotelov – Manhattan v Bratislave, polyfunkčný dom na Konventnej ulici, Veľvyslanectvo SR v Berlíne, návrh hotela pri pamätníku SNP v Banskej Bystrici a ďalšie.
Ich spoločné projekty získali viacero ocenení – cenu Stavba roka 2012 za Národnú banku Slovenska, Cenu Arch 2010 za budovu Manhattan a Cenu Arch 2009 za obnovu Vodnej veže v Bratislave – sídla Ateliéru BKPŠ, Krištáľové krídlo 2008.
Kusý a Paňák ani po ukončení štúdia neprerušili kontakt s Fakultou architektúry STU, sú členmi štátnicových komisii, oponentmi diplomových prác a pôsobia na fakulte ako hosťujúci profesori. V Ateliéri BKPŠ organizujú stáže pre študentov.

http://www.bkps.sk/