previous arrow
WEB_Cover_1
WEB_Cover_2
WEB_Cover_3
WEB_Cover_4
WEB_Cover_5
WEB_Cover_6
WEB_Cover_7
WEB_Cover_8
WEB_9_Cover
WEB_Cover_10
WEB_Cover_11
WEB_Cover_12
WEB_Cover_13
WEB_Cover_14
WEB_Cover_15
WEB_Cover_16
next arrow

DAAF 2019

2. ročník DNI ARCHITEKTÚRY A FILMU / DAAF 2019 je jesennou edíciou DNI ARCHITEKTÚRY A DIZAJNU / DAAD, ktorý je zameraný na prezentáciu medzinárodných filmov o architektúre, urbanizme, dizajne a umení. Aktuálny ročník festivalu sa bude okrem iného venovať aj téme „sloboda“ v súvislosti s 30. výročím Nežnej revolúcie a stému výročiu založenia Bauhausu.
Tento festival sa koná každoročne v novembri v Bratislave. Poslaním festivalu DAAF je priblížiť najdôležitejšie témy súčasnej architektúry, dizajnu a urbanizmu širokému a odbornému publiku prostredníctvom filmového média, viesť živý dialóg o architektúre, prinášať inšpiráciu pre mesto a jeho obyvateľov. Festival DAAF podnecuje diskusie o architektúre a urbanizme prostredníctvom projekcií autorských dokumentov, inovatívnych, experimentálnych a hraných filmov.
Cieľom festivalu je rozširovať povedomie o súčasnej kvalitnej architektúre, významných architektoch a ich tvorbe, taktiež rozširovať povedomie o problematike vízii miest, sociálnych a environmentálnych témach prostredníctvom filmových dokumentov.
2. ročník festivalu DAAF sa bude konať v dňoch 21 – 24/11/2019 v jedinečných priestoroch Pistoriho paláca a Film Kina Europe
na Štefánikovej ulici v Bratislave.
www.daad.sk
Festival DAAF 2019 sa koná pod záštitou starostky Starého Mesta Bratislava Zuzany Aufrichtovej, v spolupráci s: Kino Film Europe, Taliansky kultúrny inštitút Bratislava, Goethe-Institut Bratislava , Artichoke film production, Archtung, Stredoeurópsky dom fotografie.
Festival finančne podporil Bratislavský samosprávny kraj.
Hlavný partner: LAUFEN Bathrooms , Penta Real Estate