TE’d A Arquitectes, Palma de Mallorca

30/05/2019 – 19:00 – Design factory, Bottova 2, Bratislava

TEd’A arquitectes je štúdio so sídlom na Mallorke, ktoré tvoria Irene Pérez a Jaume Mayol. TEd’A arquitectes sa pokúšajú posunúť dopredu, bez ohľadu na minulosť a tradíciu. Pokračuju v zdokonaľovaní tradície ako nesporného dedičstva. Obhajujú regionálnu identitu pred globalizujúcim uniformizmom. Študovali v ETSA Vallés (Barcelona), v škole IE (Madrid).
Sú členmi poroty a hosťujúcimi lektormi na niekoľkých medzinárodných univerzitách ako Cornell University v Ithace (New York), Accademia di Architettura di Mendrisio (Švajčiarsko), Kingston School of Art (Londýn), ETSA Madrid, Lund Universitet (Švédsko) , KTH Štokholm (Švédsko), Architektonická škola, University College, Dublin (Írsko), Fakultät für Architektur TU, Mníchov (Nemecko), ETSA Barcelona a HEIA, Fribourg  (Švajčiarsko). Jaume Mayol vyučoval na Vallés School of Architecture (Barcelona), IE School (Madrid) a ETSALS (Barcelona).
Irene Pérez a Jaume Mayol boli riaditeľmi jedného z workshopov na Porto Academy v roku 2017 ( Portugalsko). TEd’A arquitectes za svoju tvorbu získal celú radu ocenení. Práca TEd’A arquitectes bola súčasťou španielskeho pavilónu v Bienale di Architettura di Venezia 2016 ( víťaz Zlatého leva ). Tiež boli súčasťou katalánskeho pavilónu v Bienale 2014.

www.tedaarquitectes.com