JAVORINA

20 – 26/09/2021

O JAVORINE
Výrobné družstvo Javorina je najväčší slovenský výrobca masívneho dubového nábytku s takmer 80-ročnou históriou. Nadväzuje na bohatú rezbársku a drevársku tradíciu na Spiši a dôrazne dbá na etické a environmentálne prístupy. Nábytok sa vyrába z čisto prírodných surovín – z masívneho dreva pochádzajúceho z obnoviteľných lesov a lepidiel a olejov na prírodnej báze. Materiálový cyklus výroby je takmer uzavretý a produkuje minimálne množstvo odpadu. Javorina do tvorby zapája zaujímavé postavy domácej aj zahraničnej dizajnérskej scény, čomu vďačí za rad prestížnych ocenení na Slovensku aj v zahraničí.

JEDÁLENSKÝ STÔL FORUM
Masívny jedálenský stôl FORUM od šéfdizajnéra Javoriny, Lea Čellára, patrí medzi najnovšie modely v portfóliu tejto značky. Stôl je už na prvý pohľad zaujímavý vďaka kontrastu medzi solídnou podstavou a subtílnou stolovou doskou, ktorá vytvára dojem, ako keby sa nad podstavou vznášala. Vďaka tomu pôsobí pevne a odľahčene zároveň. Unikátna kresba dubového dreva vyniká nielen vďaka prémiovej kvalite použitého dreva, ale aj vďaka spôsobu jeho ošetrenia tenkou vrstvou ľanového oleja. Stôl je verný filozofii udržateľnosti a nadčasového dizajnu, ktorým sa Javorina v rámci segmentu profiluje.
Stôl si budete môcť obzrieť v ramci SUPERDESIGNSTUDIA v galerijných priestoroch Priamciálneho paláca v Bratislave počas dní festivalu.

www.javorina.sk