ARCHIKOD

PEKNÁ VYHLIADKA
ARCHIKOD

Nedávno dokončený projekt v bratislavskej Dúbravke priniesol úplne nový verejný priestor – námestie a komunitné centrum. Dva polyfunkčné domy umiestnené na terénnej vyvýšenine vytvárajú vstupnú bránu do Záhradného mesta. Vertikálny terasový dom obsahuje veľké terasy na každom podlaží, celkom hore ponúka spoločnú strešnú terasu s panoramatickým výhľadom. Zámerom bolo vytvoriť synergiu komfortného bývania s prírodným prostredím a zeleňou. Námestie lemuje farebná pergola s cortenovým obkladom.
www.peknavyhliadka.sk

architekti: VAVRICA ARCHITEKTI – Peter Vavrica, Ľubomír Bízik, Marek Lohinský, Tomáš Papp
lokalita: Záhradné mesto, Bratislava-Dúbravka, ulica Martina Granca 44 a 46

VILLA RUSTICA – TERASY
ARCHIKOD, spolupráca s AZC

Projekt sa nachádza v tesnom dotyku borovicového lesa – výbežku masívu Devínskej Kobyly. Kompozičným motívom sú priebežné uvoľnené horizontálne línie vinúce sa okolo domov v podobe ríms a subtílnych balkónov. Forma nadväzuje na okolitú prírodu s dôrazom na kvalitný landscaping. Vily sú citlivo začlenené do prírodného rámca, rozmiestnené sú v svahovitom teréne upravenom do stupňovitých terás. Mnohé byty tak získali obrovské privátne záhradné terasy, vďaka ktorým nadobudli charakter rodinného domu.
www.villarustica-terasy.sk

architekti: VAVRICA ARCHITEKTI – Peter Vavrica, Ľubomír Bízik
lokalita: Záhradné mesto, Bratislava-Dúbravka, Martina Granca

ZÁHRADNÉ VILY
ARCHIKOD, spolupráca s AZC

Svahovitý pozemok starej záhradkárskej oblasti umožnil vytvoriť urbanistický koncept troch mestských víl prepojených podzemnou garážou. Na streche garáže vznikol poloverejný priestor s výsadbou, detským ihriskom a multifunkčným športoviskom. Jednoduchá forma troch objektov nepravidelného lichobežníkového tvaru je členená betónovým parterom, typickými podlažiami so šachovnicovou kompozíciou okien so zníženými parapetmi a ukončená ustúpeným podlažím s dreveným obkladom. Koncept šachovnice okien sme využili pre väčšie vyloženia balkónov z pohľadového betónu a skla, čím vily získali plasticitu. Čelá balkónov sú celosklenené, aby sme umožnili maximálne prirodzený výhľad z bytov.

architekti: VAVRICA ARCHITEKTI – Peter Vavrica, Marek Lohinský, Robert Janega, Jozef Čižmár, Branislav Hantabal
lokalita: Záhradné mesto, Bratislava – Dúbravka, Martina Granca 15, 17, 19