YIT

Pradiareň 1900

Národná kultúrna pamiatka Pradiareň 1900 v areáli bývalej Bratislavskej cvernovej továrne zmenila na modernú nízkoenergetickú administratívnu budovu, čo dokazuje aj prestížny certifikát BREEAM Excellent. Genius loci územia sa odráža aj v novovzniknutom atraktívnom námestí, ktoré bude prístupné verejnosti.
Architekt: BOUDA MASÁR Architekti

ZWIRN

Projekt ZWIRN nadväzuje na bohatú históriu bývalého priemyselného areálu cvernovej továrne a začína odvíjať nový príbeh, ktorý toto výnimočné miesto zmení na vitálnu bratislavskú štvrť pre moderný životný štýl. Jedinečný genius loci novej štvrte dotvára starostlivo zrekonštruovaná národná kultúrna pamiatka Pradiareň 1900. Vďaka námestiu, množstvu obchodov a príjemným kaviarničkám vzniká skutočne vzácne miesto.
Architekt: Ateliér Compass

NUPPU

Rozsiahly areálový projekt charakterizuje už existujúca spokojná susedská komunita, ktorá sa rozrastá s každou etapou. Okrem množstva benefitov v podobe spoločného dvora s grilovacou zónou, výbehom pre psom, voľnými plochami na oddych, BalíkoBOXom, či inými benefitmi je k dispozícii obyvateľom aj obľúbená služba zdieľaných áut Sharecar.
Architekt: Ateliér 3M

YIT zóna Mlynské nivy

Dlhodobo zanedbané územie bývalej panelárne a priľahlých priemyselných areálov prejde rozsiahlou revitalizáciou a zmení sa na plnohodnotnú mestskú štvrť. Víťazný architektonický návrh z dielne ateliéru Sadovsky&Architects prinesie do lokality moderné bývanie s dôrazom na trvalo udržateľné aspekty mestského životného štýlu.
Architekt: Sadovsky&Architects