KONSEPTI

20 – 26/09/2021

Spoločnosť založili v roku 1995 Lucia a David Řezníčkovi.

Jej stratégiou je v úzkej spolupráci s najlepšími architektmi dodávať nábytok a riešenia pre realizácie interiérov vyššieho štandardu – pre rezidenčné i komerčné priestory. V prvej fáze sme sa stali výhradným dodávateľom firiem Vitra, Moroso a Amat. Postupne sa dopĺňali ďalší výrobcovia ako napr. B&B Italia, Kartell, Flos, Cappellini, Knoll, Baxter, Cassina, až na súčasný počet 50 zastúpených značiek.

„Príbeh nášho Konsepti v Bratislave bol od svojho začiatku v roku 1997 spojený s príbehom o pár rokov staršieho pražského Konsepti.

Naša blízkosť a spolupráca je vnímateľná nielen na spoločnom webe a e-shope, alebo na stránkach spoločného občasníka Komposti, ale aj pri našom vkuse, výbere značiek, prístupe k zákazníkom, či  ľudskej kompatibilite.“, hovorí architekt Boris Hrbáň.

Pomáhame našim zákazníkom a architektom vytvárať jedinečné interiéry domov, bytov, kancelárií aj verejných priestorov.
Zastupujeme významných výrobcov nábytku, kuchýň, osvetlenia, kobercov a doplnkov. Ide nám o kvalitu a dlhodobú hodnotu.
Predávame iba originálny dizajn od výrobcov s legálnymi licenciami a autorskými právami. Medzi najobľúbenejšie produkty našich klientov patria napríklad pohovky, kreslá, príručné stolíky od B&B Italia, knižnice a policové systémy od mdf italia, kancelárske stoličky, ale aj doplnky od značky Vitra.

Gogan

Kolekcia Gogan je inšpirovaná prírodou a najmä japonskými kameňmi, ktoré sú úplne hladké, práve vďaka vode a času. Podľa nich je aj pomenovaná. Tieto kamene sa umiestňujú na ochranu a ozdobu brehov riek a jazier. Tvar pohovky rovnako ako kresla nám pripomína ploché kamene vytvarované vetrom a vodou, pevné, ale dostatočne hladké, aby ste na nich mohli ležať.
Rovnako ako v skalných útvaroch, kde kamene udržiavajú rovnováhu tým, že sú starostlivo umiestnené a prepojené, aj tento tvar udržuje rovnováhu medzi prvkami na pohovke a kresle Gogan, ktorá nie je úplne pravidelná. Pohrávaním sa s gravitáciou a rovnováhou dokážeme bežne ťažké tvary odľahčiť.
Sedadlá sú mäkké a nepravidelné, pričom ťažisko je mierne sklonené dozadu. To poskytuje výnimočné pohodlie a umožňuje, aby bolo operadlo položené nižšie. Operadlo a sedadlo sú spojené podperami, ktoré dodávajú pohovke pocit ľahkosti, takže vyzerá, akoby bola zavesená nad zemou. 

Fishbone

Kolekcia Fishbone sa vyznačuje dekoratívnym motívom rybej kosti, ktorý nám ukazuje súčasnú interpretáciu tradičnej techniky vykladania, pričom zdôrazňuje rôzne povrchové úpravy a rôzne farby. Pôvodné kombinácie pôsobia zdanlivo náhodným výberom prírodných vzorov v pastelových odtieňoch, vrátane rohu, horčicového smaltu, vojenských farieb, petrolovej modrej, piesku, až po rôzne interpretácie tkanín, akými je napríklad tvído. Super lesklé povrchy zodpovedajú mnohostrannej kreativite návrhárky Patricie Urquiola. Stolík sa vyrába v troch verziách , jedna je s nádychom žltej farby, jedna s odtieňmi od zelenej po bledomodrú a tretia so zmesou farieb jahodová, karamelová, kakaová a šedá.

Lilo Wing

Pri tvorbe kresla Lilo Wing sa Patricia Urquiola inšpirovala škandinávskym dizajnom, modernistickou myšlienkou päťdesiatych rokov minulého storočia a tiež z tvorby majstrov dizajnu ako napríklad Achilla Castiglioniho, pre ktorého na začiatku svojej kariéry pracovala ako asistentka.
Mäkké a poddajné kreslo demonštruje všestranné použitie a je tak vhodné do verejných priestorov, ako aj do domácnosti.

www.konsepti.sk