ARTEMIDE / AKL

20 – 26/09/2021

Osvetlenie a osvetľovacia technika sú oblasti, ktoré si okrem širokospektrálneho know-how vyžadujú aj nadšenie a cit. Ľudia z firmy AKL si dôsledne pestujú odborné, aj „srdcové“ stránky svojej profesie. Popri iných značkách je AKL oficiálnym slovenským zástupcom známej talianskej firmy Artemide. V rámci festivalu DAAD odprezentuje novú kolekciu svietidiel LA LINEA, ktorú navrhlo dánske architektonické štúdio BIG – Bjarke Ingels Group.

La Linea je základný princíp, ktorý vytvára otvorený systém a komplexný vzťah s priestorom a ľuďmi. Zo svetla robí ideálne zariadenie pre vonkajšie priestory, architektúry, parky alebo verejné a mestské oblasti na rekvalifikáciu spoločných priestorov, vytváranie sociálnych a pútavých krajín. a podporovať vzťahy medzi ľuďmi a ich okolím.
Ľahko sa zmestí do vnútorných aj vonkajších priestorov využitím bezprecedentnej kombinácie faktorov, vrátane kvality svetla, stupňa krytia IP, flexibility a modularity.
Myšlienka BIG sa vďaka know-how spoločnosti Artemide opäť transponuje do produktu, ktorý vyzerá základne, ale je bohatý na technologické inovácie.

www.akl.sk
www.artemide.com