bootstrap slider by WOWSlider.com v8.6
DNI ARCHITEKTÚRY A DIZAJNU


 

 

SUPERDESIGNSTUDIO

 

Výstavný priestor spravovaný organizátormi DAAD za účelom usporiadania špeciálnych výstav a prezentácii vybraných vystavovateľov . Superdesignstudio je určené na výberovú prezentáciu súčasnej architektúry a dizajnu.
Primaciálny palác, Primaciálne námestie 1,
Bratislava

 

MIES VAN DER ROHE AWARD
medzinárodná výstava ceny európskej únie za súčasnú architektúru. Výstava bude za účasti Anna Ramos - riaditeľky nadácie Mies van der Rohe Awards.

 

ČIERNE DIERY
výstava, ktorá mapuje a popularizuje priemyselné architektonické dedičstvo na Slovensku.

 

INDUSTRIELL
výstava limitovanej edície IKEA v spolupráci s holandským dizajnérom Piet Hein Eek.

 

INTERAKTÍVNY MODEL Nových Nív a BRATISLAVY
progresívny nástroj urbanistického plánovania od spoločnosti HB Reavis.

 

TAJOMNÉ GRAFIKY výstava grafik, vytvorené v 18.st. poskytujú referenciu na viaceré mestá, budovy , mosty , prístavy a ďalšie aspekty územného plánovania v 18. storočí.

 

TON výstava nového lounge kresla Chips, dizajn Lucie Koldová.

  
 
 

 

 

 

^ DeFlat Kleiburg v Amsterdame /
XVW architectuur , NL Architects

 

< Muzeum Katyńskie vo Varšave /
BBGK Architekci , Jerzy Kalina , Maksa

 

 

EU MIES AWARD 2017Azda najvýznamnejšia európska cena za architektúru - Mies van der Rohe Award - minulý rok oslávila pätnáste výročie (udeľuje sa bienálne). Na oslavu tohto medzníka pripravila inštitúcia Fundació Mies van der Rohe výstavu, ktorá ročník 2017 prezentuje prostredníctvom nového didakticko-kritického formátu. 355 panelov predstavuje všetky nominované práce tak, ako boli predložené porote, ktorá nakoniec vybrala piatich finalistov a jedného laureáta na ocenenie Emerging Architect.
Putovná výstava predstavuje akýsi itinerár, ktorý zachytáva celý proces práce poroty, náročné diskusie, kritériá posudzovania a aj vyústenie k zdôrazneniu významu mestského charakteru v európskej architektúre. Komprimovaný prehľad o najvyššie hodnotených architektonických dielach v jednotlivých krajinách zárove ň ilustruje aktuálny stav, ale aj témy, metódy a preferencie v súčasnej architektúre Európy.


 


^ Sušiareň liečivých bylín v Hanušovciach

 

< Mlyn u Polákov v Kútoch

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ČIERNE DIERY


Projekt, ktorý systematicky upozorňuje na zabudnuté a často zdevastované technické pamiatky na Slovensku, má už pár tisíc fanúšikov a aj úspešných intervencií, vďaka ktorým sa téma ochrany industriálnej architektúry stáva čoraz sledovanejšou. V archíve Čiernych dier neustále pribúdajú fotografie dnes už žiaľ spustnutých objektov, a neraz smutné zábery sprevádzajú pozoruhodné fakty a príbehy.
Aby sa nezabudlo. Výber fotografií v Primaciálnom paláci je prvou bratislavskou výstavou Čiernych dier na verejnej pôde.

 
 

 

 

 

INDUSTRIELL


Holandský dizajnér Piet Hein Eek a IKEA.
Poctivá remeselná výroba, ktorá oslavuje zámernú nedokonalosť a je dostupná pre všetkých – taká je kolekcia INDUSTRIELL, ktorá je výsledkom spolupráce medzi IKEA a holandským dizajnérom Pietom Hein Eekom. "Keď ma IKEA oslovila, ukázalo sa, že sme sa už dlhé roky pokúšali o to isté – dodať produktom jedinečnosť a zárove ň zachovať priemyselný výrobný proces," hovorí Piet Hein Eek. Piet je známy používaním materiálov , ktoré by inak skončili ako nepotrebný odpad. Karin Gustavsson, kreatívnu šéfku IKEA, jeho tvorba zaujala na Milánskom veľtrhu nábytku: "Práca Pieta Hein Eeka je povestná kvalitným remeselným prevedením a jeho produkty nájdete vo viacerých galériách. Spoločne sme chceli vytvoriť originálnu kolekciu inšpirovanú drsnosťou prírody a Pietovým rukopisom."
Pri pomyslení na masovú výrobu si azda každý predstaví obrovské stroje, ktoré vypľúvajú úplne totožné výrobky . Zdá sa nemožné, že by takto mohlo vzniknúť niečo jedinečné. Kolekciou INDUSTRIELL sa IKEA spolu s Pietom pokúsili túto predstavu nabúrať a vytvoriť ľudsky pôsobiace výrobky bez toho, aby sa navýšila ich cena. Nábytok a doplnky INDUSTRIELL sa síce vyrábajú masovo, ale každý kus je unikátny. Odlišujú sa vďaka technikám ako sú algoritmy, ktoré do jednotlivých produktov pridávajú zámerné "chyby" vo farbách či vzoroch.

 

 

 

 

INTERAKTÍVNY MODEL NOVÝCH NÍV A BRATISLAVY

 

Ako najlepšie ukázať, ako sa zmení panoráma Bratislavy už v roku 2020? Riešením môže byť interaktívny model. Práve ten, počas DAAD, zapožičala spoločnosť HB Reavis a nájdete ho v parteri Primaciálneho paláca. Zrealizovala ho slovenská značka Sub.digital. HB Reavis model používa najmä na prezentáciu novovznikajúcej zóny Nové Nivy v širšom kontexte mesta.
Transparentný interaktívny model zachytáva 14 km2 Bratislavy.
Prostredníctvom takmer 200 individuálne ovládaných vizuálnych efektov zobrazuje jednotlivé zóny mesta, ale aj realistickú dopravu, chodcov či štatistické informácie. Na troch veľkoplošných obrazovkách divák nájde rozanimované tisíce mestských objektov – budov, ciest, áut, autobusov, električiek, vlakov, lodí, stromov, chodcov, parkov. Náročné technologické riešenia sú integrované do unikátneho parametricky navrhnutého interiérového prvku. Vzniká tak integrácia kvalitných materiálov, nekonvenčných tvarov, 3D tlače a vyspelej digitálnej technológie v jednom objekte. Ten možno vnímať ako kombináciu korporátneho umenia a funkčného urbanistického modelu.

   
   
   

 

 

 

TAJOMNÉ GRAFIKY

 

Múzeum vo Svätom Antone má v zbierke viacero cenných umeleckých a historicky dôležitých diel. A však jedným z jeho najväčších prekvapení bol objav sady grafík z polovice 18. storočia. Zrolované a plátnom podlepené grafiky sa našli v tajnej stene počas renovácie Koháry - Coburgovského paláca (dnešného múzea), ktorá prebiehala koncom 19. storočia. Zo 126 grafík dodnes prežilo 78 kusov . Výstava prezentuje výber 30 grafík, ktoré predstavujú dôležité európske mestá a poskytujú referenciu na viaceré budovy, mosty, prístavy a ďalšie aspekty územného plánovania v 18. storočí. Rytiny vznikli v rokoch 1719 (Berlín) až 1765 (Jeruzalem) a zobrazujú panoramatické pohľady na niekoľko veľkých miest tej doby, vrátane Bratislavy (1732) a Bruselu (1730). Väčšinu diel vytvoril vojenský inžinier a topograf Friedrich Bernhard Werner (1688 Sliezsko - 1778 Breslau)

   

 

 

ZUŠ A AREÁL OBČIANSKEJ VYBAVENOSTI ŠAHY

 

LOUNGE KRESLO CHIPS

Jemné krivky, kontrast materiálov a technológií a ručného ohýbania
dreva. Lounge kreslu Chips dominuje impozantné vzdušné operadlo v tvar e zemiakového lupienka , ktorý vo svojej spodnej časti tvorí zároveň jednu z troch podnoží. Do kontrastu je mu postavený masí vny sedák s komfortným čalúnením a taštičkovými pružinami vo vnútri . Pohodlie prisedení zvyšuje ešte variabilný chrbtový vankúš .

DIZAJN / LUCIE KOLDOVÁ

Uznávaná česká dizajnérka v roku 2009 vyštudovala pražskú Vysokú školu umeleckopriemyselnú. Prácu na projektoch však následne rozvíjala v Paríži, kde vytvorila svoje prvé kolekcie svietidiel Balloons a Muffins. Dnes pôsobí opäť v Prahe, kde pracuje na produktoch pre každodenné použitie, objektoch pre galérie a limitovaných edíci ach svietidiel, sklenených skulptúr či nábytku.

 


     rainside s.r.o.
Facebook Instagram