bootstrap slider by WOWSlider.com v8.6
DNI ARCHITEKTÚRY A DIZAJNU


SUPERDESIGNSTUDIO
24/05 - 29/05/2016
PRIMACIÁLNY PALÁC _ BRATISLAVA

 
Primaciálny palác
Primaciálny palác
 

SUPERDESIGNSTUDIO
je výberová medzinárodná prehliadka súčasného dizajnu nábytku, bytových doplnkov, úžitkového umenia, svietidiel, módy a šperku v priestoroch stálej expozície galérie Primaciálneho paláca.

Primaciálny palác, patrí k najkrajším klasicistickým stavbám Bratislavy, v roku 1778 ho dal postaviť arcibiskup kardinál Jozef Batthyány podľa projektu architekta Melchiora Hefeleho. Palác dnes slúži ako sídlo Primátora, Mestskej rady a Mestského zastupiteľstva hlavného mesta SR Bratislavy.
Jeho reprezentačné a galerijne priestory budú
hostiteľom špeciálnej expozície, venované téme dizajnu, architektúry a jedinečnosti v dnešnom svete dizajnsuperštudia.

Organizátori DAAD vytvorili expozičný priestor festivalu, ktorý rozšíri ponuku podujatí v galerijných priestoroch Primaciálneho paláca.
Tieto priestory s historizujúcim nábytkom sa
doslova ponúkajú na prezentáciu súčasného
dizajnu svetových značiek a známych dizajnérov.

 

 
GENERÁLNY PARTNER
 

 

 

 

PARTNERI
 

 

 

 

SUPERDESIGNSTUDIO

 

 

ARCHITIME

 

Architime prezentuje odbornníkov, značky a spoločnosti. Zhromažďuje a zameriava sa na pokrokové produkty, prináša spoločnosti nové informácie o aktuálnych inovaciách a výsledkoch rôznych výskumov.

 

 

The Light - lighting solutions
Homola Furniture
HOSU - office solutions
SOFU - glass partitions
TASS materials & solutions

kontakt: Kopčianska 82/F I 851 01 Bratislava 5
www.architime.sk

   

TON

 

História
Vložiť drevo plné sytej pary do formy, priložiť na to kovovu pasovinu, vysušiť, zkompletovať. Ohýbaný nábytok vzniká v Bystřici pod Hostýnem stejnými technologickými postupmi od roku 1861, keď tu jeho
produkciu začal Michael Thonet. Po zmene názvu a vlastnických štruktúr sa tu od roku 1953 vyrába pod značkou TON, ktorá je samostatnou, čiste českou spoločnosťou.
Vizia
Poslanim firmy TON je spájať unikátnu technológiu a svedomitú ručnú prácu s nápadmi českých či zahraničných dizajnérov. Chceme pokračovať v rozvoji tradičného remesla tak, aby nebola iba asociacia k
ikonickému modelu číslo 14, ale oslovilo svojími tvarmi taktiež dalšie generáce.
Súčasnosť
Naše výrobky distribuujeme do viac ako 60 krajín sveta. Realizujeme zákazky od jedného kusu stoličky pre interiér rodinného domu, až po stovky kusov do hotelov, reštaurácií, kaviarni, jedálni, kostolov či domov
pre seniorov. Sme nositeľmi ocenení Good Design, Red Dot Design Award, Interior Innovation Award, German Design Award, Nábytek roku a Czech Grand Design.

 

www.ton.cz

 

TON predstaví novú kolekciu Leaf, ktoru pre nich navrhlo turínske studio E-ggs. Stoličku, barovú stoličku vo dvoch výškach a stôl. "Kolekcia odráža našu predstavu o stromoch – pevný základ završený jemnými lístkami. Tieto myšlienky sme prvykrát adaptovali do podoby stoličky, tvorenej nosnou konštrukciou z masívneho dreva a sedadlom s operadlom z opticky ľahkej, tvarovanej preglejky," Gaia Giotti z E-ggs.
kontakt: TON - Slovensko I Karpatska 8 I Bratislava


   

UNI LIGHT

 

Firma Uni Light vznikla v roku 1990 s cieľom poskytnúť na najvyššej profesionálnej úrovni laickej verejnosti svetelné systémy, ako aj jednotlivé svietidlá pre vonkajšie i vnútorné osvetlenie, ktoré sa vyznačujú predovšetkým designom a kvalitou.

 

Tieto svietidlá sú produktom najrenomovanejších svetových výrobcov. V snahe dosiahnuť nielen perfektný výsledok z hľadiska umiestnenia týchto svietidiel, sa spoločnosť Uni Light orientuje aj na návrh a realizáciu svetelnej regulácie zodpovedajúcej najmodernejším svetelným trendom, čím sa dosahuje optimálny svetelný efekt prispôsobený situáciám, ktoré v danom priestore práve prebiehajú pri súčasnej maximálnej energetickej úspore.

 

To znamená, že spoločnosť Uni Light nie je len importérom a predajcom značkových svietidiel a svetelnej techniky, ale aj spoločnosťou, ktorá dokáže splniť a realizovať všetky požiadavky svojich klientov na optimálne osvetlenie. K dispozícií má dva vlastné výstavno-prezentačné showroomy v Prahe a v Bratislave, kde bezplatne poskytuje svoje služby prostredníctvom odborne vzdelaných zamestnancov, ktorí sú naviac každoročne pravidelne školení priamo u výrobcov. Z uvedeného vyplýva, že firma Uni Light je na najvyššej úrovni pripravená nielen z hľadiska vlastnej ponuky produktov, ale aj z hľadiska poskytovania služieb.

www.unilight.sk

kontakt: Uni Light Bratislava I Drieňova 1/C I Bratislava

 

   

BRIK

 

Spoločnosť BRIK, a.s. sme založili v roku 1993 na zelenej lúke a už od počiatku sme mali ambíciu vyrábať designový nábytok najvyššej kvality. Realizujeme kompletné riešenia interiérov rodinných domov a bytov pre privátnych klientov a kompletné riešenia kaviarní, reštaurácií, hotelov, obchodov a kancelárií pre korporatnych klientov.

 

V priebehu rokov sa značka BRIK stala v krajinách strednej Európy synonymom moderného designu a vysokokvalitného nábytku. Naši spokojní klienti pochádzajú hlavne zo Slovenska, Českej republiky, Maďarska, Poľska, Rakúska a Ruska.

 

Naše hlavné motto je: Ponúkať kvalitné produkty pre dlhodobú spokojnosť našich klientov, a to pri zachovaní funkcionality a nadčasového dizajnu. Kladieme dôraz na precízne remeselné spracovanie a detaily. Dbáme na okolité životné prostredie, používame recyklovateľné materiály.

 

www.brik.sk

kontakt: BRIK - interior studio I Štúrova 14 I Bratislava

   

PRECIOSA LIGHTING

 

PRECIOSA Lighting je súčasťou skupiny PRECIOSA GROUP, ktorá patrí medzi popredných svetových výrobcov v oblasti brusených krištálových komponentov.
Korene spoločnosti sídliace v Kamenickém Šenově siahajú do roku 1724. Za storočia PRECIOSA upevnila a prehĺbila znalosti o charakteristických vlastnostiach krištálu – ako je ich priehľadnosť, krehkosť a schopnosť meniť tvar v tekutej forme – do majstrovskej dokonalosti. PRECIOSA si aj dnes zachováva ducha manufaktúry s veľkým podielom ručnej práce, najvyšším štandardom remeslného spracovania a jedinečnej technickej znalosti.
Osvetlenie a lustre PRECIOSA zdobia priestory po celom svete: vo Versailles, Petrohrade, Londýne, Dubaji, Makau i New Yorku. Sú umiestnené v komerčných priestoroch a verejných i súkromých palácoch a rezidenciach. Rozsah sortimentu značky PRECIOSA zahrňuje tiež aj šperky, darčekové predmety, krištálové komponenty pre módny priemysel i legendárne, farebné korálky.

www.preciosalighting.com

www.crystalvalley.cz

 

V ramci SDS predstavia kolekciu svietidiel MUUTOS. Autor Jaroslav Bejvl ml. uvádza, že prvou myšlienkou pri ich tvorbe bola práve hra s formami starými takmer sto rokov, ktoré podtrhujú bohatú tradíciu sklárskeho remesla v PRECIOSE.

kontakt: Preciosa - Lustry I Nový Svět 915 I Kamenický Šenov I CZ

   

WEMAL

 

Wemal – Design from Scandinavia ponúka špičkový škandinávsky dizajn od renomovaných výrobcov a dizajnérov, počnúc tradičnými ikonami moderny a mien ako Borge Mogensen, Hans J. Wegner či Arne Jacobsen, až po novinky od mladých dizajnérov ako Norm.Architects, Jaimé Hayon či značky Muuto alebo HAY. Celá ponuka nadväzuje na tradíciu funkčnosti, jednoduchosti, nadčasovej estetiky a ekologického spracovania, ktorá je prispôsobená najvyšším štandardom. Vybranými značkami ponúka kompletný sortiment interiérového aj exteriérového nábytku a svietidiel do obytných i verejných priestorov až po dekorácie a doplnky. V snahe o kompletnosť poskytuje možnosť využitia služieb od poradenstva, návrhu až po realizáciu a výrobu atypického nábytku. Predajňa sídli v obchodnom dome Atrium na Einsteinovej ulici v Bratislave.

www.wemal.sk

 

kontakt: Wemal JB I Atrium - Einsteinova 9 I Bratislava

   

 


     rainside s.r.o.
Facebook Instagram Facebook Twitter