bootstrap slider by WOWSlider.com v8.6
DNI ARCHITEKTÚRY A DIZAJNU
 

ENEL SUPERDESIGNSTUDIO
26 - 31/05/2015
PRIMACIÁLNY PALÁC _ BRATISLAVA

 
Primaciálny palác
Primaciálny palác
 

ENEL SUPERDESIGNSTUDIO
je výberová medzinárodná prehliadka súčasného dizajnu nábytku, bytových doplnkov, úžitkového umenia, svietidiel, módy a šperku v priestoroch stálej expozície galérie Primaciálneho paláca.

 

Primaciálny palác, patrí k najkrajším klasicistickým stavbám Bratislavy, v roku 1778 ho dal postaviť arcibiskup kardinál Jozef Batthyány podľa projektu architekta Melchiora Hefeleho. Palác dnes slúži ako sídlo Primátora, Mestskej rady a Mestského zastupiteľstva hlavného mesta SR Bratislavy. Jeho reprezentačné a galerijne priestory budú hostiteľom špeciálnej expozície, venované téme dizajnu, architektúry a jedinečnosti v dnešnom svete dizajnsuperštudia.

 

Organizátori DAAD 2015 v spolupráci s Vitra Koncept vytvorili expozičný priestor festivalu, ktorý v roku 2015 predstaví výstavu "EAMES BY VITRA" - medzinárodnú výberovú prehliadku dizajnových produktov legendárnej dizajnovej dvojice Charles & Ray Eames. Charles & Ray Eames sú jední z najvýznamnejších amerických dizajnérov 20-teho storočia. Ich sláva spočíva predovšetkým v ich novátorských prístupoch a odvahe experimentovať s novými a netradičnými materialmi a to ako v nábytkárstve a architektúre tak i vo fotografii. Súčasťou Superdesignstudia bude výberová inštalácia medzinárodného dizajnu známych dizajnérov ako Arik Levy pre TON, dizajnéri Doshi Levien pre Moroso a Carlotta de Bevilacqua pre Artemide.

 
 
HLAVNÝ PARTNER SUPERDESIGNSTUDIA
 
ENEL SLovenské elektrárne
 Slovenské elektrárne sú spoločnosťou skupiny ENEL

 

 

 

PARTNERI SUPERDESIGNSTUDIA
 
partneri SUPERDESIGNSTUDIA

 

 

 

SUPERDESIGNSTUDIO 2015

 

Vitra

Eames design

 EAMES by VITRA

 

Práce Charlesa & Ray Eamesovcov sú známe nezvyčajnou rozmanitosťou a nepopierateľnou kvalitou. Medzi ich hlavné diela patria mnohé návrhy nábytku. Slávne priekopnícke modely Eamsových v oblasti nábytku sa už dávno stali klasikou, no aj po desiatkach rokov ostávajú moderné a smerodajné. Táto výstava prezentuje najznámejšie diela Charlesa & Ray Eamsovcov v tematických oblastiach. Jednotlivé modely sprevádzajú texty a dobové ilustrácie, ktoré poukazujú na špecifické črty a historický kontext, ktorý ich formoval. S radosťou Vás pozývame na slávnostné otvorenie výstavy "EAMES BY VITRA", ktoré sa bude konať dňa 26.5.2015 o 19:30 v priestoroch Primaciálneho paláca, Primaciálne námestie 1, Bratislava.
Otvorenie výstavy "EAMES BY VITRA" sa uskutoční za prítomnosti Eamesa Demetriosa vnuka legendárnych dizajnérov Charlesa & Ray Eamesovcov.

 

 

VITRA
Výrobca nábytku Vitra sa snaží prinášať zdravé, rozumné, inšpiratívne a trvanlivá riešenia do kancelárii, domácností a verejných priestorov. Produkty a koncepty Vitra vznikajú vo Švajčiarsku pomocou dôsledných dizajnérskych postupov, v ktorých sa spája technická dokonalosť Vitry a tvorči talent popredných svetových dizajnérov. Cieľom Vitry je vytvárať produkty s vysokou funkčnou a estetickou životnosťou. K spoločnosti Vitra neodmysliteľne patrí architektúra v areáli Vitra Campus, Vitra Design Museum, workshopy, publikácie, zbierky a archívy.
www.vitra.com,

   
Arik Levy
TON

 ARIK LEVY pre TON

 

Split. Technológia ručného ohýbania pokorila ďalši limit. Na tohtoročnom veľtrhu Salone del Mobile v talianskom Miláne predstavila spoločnosť TON sériu nových produktov od dizajnéra Arika Levyho. Rada Split prepája viac ako 150 rokov starú technológiu ohýbania dreva so súčasným dizajnom a uvádza ju v úplne novej, doposiaľ nepredstavenej koncepcii. Pozrieť si ju budete môcť tiež na DAAD v Bratislave.

 

TON
História
Vložiť drevo plné sytej pary do formy, priložiť na to kovovu pasovinu, vysušiť, zkompletovať. Ohýbaný nábytok vzniká v Bystřici pod Hostýnem stejnými technologickými postupmi od roku 1861, keď tu jeho produkciu začal Michael Thonet. Po zmene názvu a vlastnických štruktúr sa tu od roku 1953 vyrába pod značkou TON, ktorá je samostatnou, čiste českou spoločnosťou.

Vizia
Poslanim firmy TON je spájať unikátnu technológiu a svedomitú ručnú prácu s nápadmi českých či zahraničných dizajnérov. Chceme pokračovať v rozvoji tradičného remesla tak, aby nebola iba asociacia k ikonickému modelu číslo 14, ale oslovilo svojími tvarmi taktiež dalšie generáce.

Súčasnosť
Naše výrobky distribuujeme do viac ako 60 krajín sveta. Realizujeme zákazky od jedného kusu stoličky pre interiér rodinného domu, až po stovky kusov do hotelov, reštaurácií, kaviarni, jedálni, kostolov či domov pre seniorov. Sme nositeľmi ocenení Good Design, Red Dot Design Award, Interior Innovation Award, German Design Award, Nábytek roku a Czech Grand Design.
www.ton.cz,


   
Carlotta de Bevilacqua pre Artemide

 CARLOTTA DE BEVILACQUA pre ARTEMIDE

 

dizajnér, podnikateľ a vysokoškolský pedagóg, Carlotta de Bevilacqua je jedným z hlavných hráčov vo svete súčasnej architektúry a dizajnu. Je absolventkou architektúry na Politecnico v Miláne. Carlotta je vedúcou v svojej architektonickej a konštrukčnej kancelárii, a zodpovedná za architektonické plánovanie a interiérové dekorácie v Taliansku a po celom svete. Ako návrhárka s bohatými skúsenosťami a Art Director of Memphis a Alias /1989-1993/ vyvinula dôležitý výskum pre umelé osvetlenie a vytvárala inovatívne koncepty a produkty pre Artemide. Tieto inovácie viedli k novým zážitkom na tejto scéne.
www.debevilacqua.com

 

 

ARTEMIDE
Artemide Group je jedným z globálnych lídrov v oblasti bytového osvetlenia a osvetlenia pre profesionálov, ktorá bola založená v roku 1960. Artemide je jednou z najznámejších značiek za osvetlenie na svete.
Svietidlá Artemide sú považované na medzinárodnej úrovni za ikony súčasného dizajnu. Dizajny svietidiel sú vystavené v mnohých múzeách moderného umenia. Artemide vždy spolupracovala s najslávnejšími medzinárodnými dizajnérmi, aktívne podporuje dizajnové workshopy na školách s cieľom nájsť najlepšie mladé talenty.
www.artemide.com,

 

   
Doshi Levien
Moroso

 DOSHI LEVIEN pre MOROSO

 

Medzinárodne renomované štúdio Doshi Levin založili dizajnéri Nipa Doshi a Jonathan Levien. Nipa vyrastala v Indii a študovala dizajn v ústave National Institute of Design, ktorý bol založený na základe manifestu Charlesa a Ray Eamsových. Jonathan sa vyučil remeslu precíznej výroby skríň a ďalej študoval industriálny dizajn. Stretli sa na Royal College of Art a spolupracujú vo svojom štúdiu v Londýne už viac ako desať rokov. Nipa a Jonathan vo svojej práci spájajú množstvo svetov. Nipin prístup vychádza z jej pluralistickej výchovy a všímavosti vizuálnej kultúry. Jonathanov prístup zas vychádza z priemyselnej presnosti spojenej s citom remeselníka a komplexným chápaním materiálov. Štúdio Doshi Levien kombinuje viaceré odbory a odvetvia, vyzdvihuje ich spojenie a skúma stret kultúr, technológií, priemyselného dizajnu a dokonalej zručnosti. Tvorili diela pre priemyselných velikánov Moroso, Kvadrat, B&B italia, Cappellini, Camper, Swarovski, Nanimarquina, Galerie Kreo ako aj pre múzeá a kultúrne inštitúcie.
www.doshilevien.com,

 

MOROSO Rodinná firma Moroso je celosvetovo uznávaným výrobcom čalúneného sedacieho nábytku. Základom úspechu firmy je dokonalý dizajn, bezchybná kvalita, vynikajúce spracovanie a predovšetkým široký sortiment – klasický aj súčasný – pre byt, hotel aj kanceláriu. Fenoménom sa stali používané poťahové látky. Pre Moroso pracujú dizajnéri ako Javier Mariscal, Marc Newson, Antonio Citterio, Ron Arad, Ross Lovegrove, Patricia Urquiola, Doshi Levien alebo Massimo Iosa Ghini. V poslednej dobe je Moroso jednou z najavantgardnejších firiem na trhu.
www.moroso.it

   

 


     rainside s.r.o.
Facebook Instagram Facebook Twitter

 

 

 

Vitra Artemide TON Moroso