bootstrap slider by WOWSlider.com v8.6
DNI ARCHITEKTÚRY A DIZAJNU

ENEL SUPERDESIGNSTUDIO
25/05 - 01/06/2014
PRIMACIÁLNY PALÁC _ BRATISLAVA

 
 
 

ENEL SUPERDESIGNSTUDIO
je výberová medzinárodná prehliadka súčasného dizajnu nábytku, bytových doplnkov, úžitkového umenia, svietidiel, módy a šperku v priestoroch stálej expozície galérie Primaciálneho paláca.

 

Primaciálny palác, patrí k najkrajším klasicistickým stavbám Bratislavy, v roku 1778 ho dal postaviť arcibiskup kardinál Jozef Batthyány podľa projektu architekta Melchiora Hefeleho. Palác dnes slúži ako sídlo Primátora, Mestskej rady a Mestského zastupiteľstva hlavného mesta SR Bratislavy.
Jeho reprezentačné a galerijne priestory budú
hostiteľom špeciálnej expozície, venované téme dizajnu, architektúry a jedinečnosti v dnešnom svete dizajnsuperštudia.

 

Organizátori DAAD v spolupráci so Slovenským dizajn centrom vytvorili expozičný priestor festivalu, ktorý rozšíri ponuku tohtoročných podujatí v galerijný

 

ch priestoroch Primaciálneho paláca.
Tieto priestory s historizujúcim nábytkom sa
doslova ponúkajú na prezentáciu súčasného
dizajnu svetových značiek a známych dizajnérov. Náš koncept vychádza z kombinácie starého a súčasného.

 
 
HLAVNÝ PARTNER SUPERDESIGNSTUDIA
 

 

SUPERDESIGNSTUDIO 2014

 

 DIZAJNÉR MARIA BLAISSE / NL

 

DIZAJNÉR MARIA BLAISE, (NL) narodila sa (1944) v Amsterdame, vyštudovaal na Gerrit Rietveld Academy v Amsterdam v roku 1968. O dva roky neskôr pracovala v dizajnérskom štúdiu Jack Lenor Larsen v New Yorku. V neskoršom čase robila
výskum tradíčnej textilnej techniky a prírodné farbenie vlákien v Južnej Amerike. Jej projekty možno chápať ako sochy alebo kostýmy. Blaisse ma svoje pevné miesto v obore umenia, dizajnu, textilu a módy. Jej práca je skúmanie tvaru a materiálu.
www.mariablaisse.com,

   

 VITRA - ARTEK

 


Vitra
Výrobca nábytku Vitra sa snaží prinášať zdravé, rozumné, inšpiratívne a trvanlivá riešenia do kancelárii, domácností a verejných priestorov. Produkty a koncepty Vitra vznikajú vo Švajčiarsku pomocou dôsledných dizajnérskych postupov, v ktorých sa spája technická dokonalosť Vitry a tvorči talent popredných svetových dizajnérov. Cieľom Vitry je vytvárať produkty s vysokou funkčnou a estetickou životnosťou. K spoločnosti Vitra neodmysliteľne patrí architektúra v areáli Vitra Campus, Vitra Design Museum, workshopy, publikácie, zbierky a archívy.
www.vitra.com,

 

Artek
Artek založili Alvar Aalto s manželkou Ainou, Maire Gullichsen a Nils-Gustav Hahl v roku 1935. Obchodným zámerom spoločnosti bol "predaj nábytku a propagácia kultúry moderného byvania prostredníctvom výstav a ďalších vzdelávacích
prostriedkov". Kolekcia sa skladá z dizajnového nábytku a svietidiel od popredných severských dizajnérov (Alvar Aalto, Ilmari Tapiovaara, Tapio Wirkkala a Eero Aarnio). Portfólio spoločnosti sa nedávno rozrastlo o produkty dizajnéra Yrjö Kukkapury. Artek popri klasických produktoch vyrába aj dizajnové produkty novej generácie pod značkou Artek Studio. Nábytok od Alvara Aalta, vyrábaný prevážne z fínského brezového dreva, interpretuje škandinávský modernizmus. Pre celú kolekciu je najcharakteristickejšie drevo a funkčnosť. Portfólio spoločnosti predstavuje najucelenejšiu kolekciu dreveného dizajnového nábytku na svete.
www.artek.fi,

   

 KONSEPTI

 

jedinečné interiéry. Spolupracujeme so širokým portfóliom najuznávanejších európskych dizajnových značiek Ak je aj pre Vás zariaďovanie Vášho domova, kancelárie, alebo kaviarne viac ako len nákup nábytku, tu je niekoľko dôvodov, prečo
sa obrátiť na nás.
www.konsepti.sk,

   

 KABINET

 

Firma Kabinet s.r.o. vznikla v roku 2011 po 15 ročnej skúsenosti s podnikaním v oblasti dizajnérskeho nábytku, svietidiel a doplnkov. Realizácie mnohých slovenských firemných a privátnych interiérov potvrdili záujem slovenskej verejnosti. Medzi
vlajkové lode KABINET-u patria značky Kartell, Vitra, Driade, Zanotta. Špecifikom je nielen predaj doplnkov od zahraničných firiem, ale aj od jedinečná tvorba slovenských a českých dizajnérov. Od roku 2013 sídli firma Kabinet v novom priestore na adrese Račianska 22/a v Bratislave - Nové Mesto.
www.kabinetkabinet.sk,

   

 PATRIK ILLO / dizajnér

 

Pôsobí ako hlavný dizajnér a vizuálny umelec v spoločnosti Rona a.s. Venuje sa dizajnu skla, experimentálnemu dizajnu, tvorbe objektov a inštalácií. Od roku 2010 je vedúcim Ateliéru SKLO na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave. Je držiteľom viacerých ocenení získaných za dizajn.
Svoje práce prezentoval na 40 samostatných a viac ako 100 skupinových výstavách na Slovensku a v zahraničí ako aj v rôznych publikovaných zbierkach.

   

 RONA a.s. Lednické Rovné

 

Skláreň RONA bola založená v roku 1892 viedenskou spoločnosťou "Schreiber& Neffen". Počas celej svojej 120 ročnej existencie sa skláreň snaží byť neustále na špičke technologického vývoja v sklárskom priemysle. Svedčia o tom mnohé
inovácie, ktoré počas tohto obdobia aplikovala. Z mnohých míľnikov spomeňme rok 1896, kedy bol v sklárni uvedený do prevádzky vôbec prvý stroj na pantografické dekorovanie skla na území kontinentálnej Európy. V roku 1956 bola v Lednických Rovniach vyvinutá unikátna technológia výroby ručne tvarovaných kalíškov s tzv. ťahanou nohou.
Z posledných inovácií stojí za zmienku skutočnosť, že v roku 2001 skláreň RONA ako prvá na svete zaviedla do sériovej výroby automatickú výrobu kalíškov s ťahanou nohou dvojitým fúkaním. Táto technológia patrí k najprogresívnejším na svete v oblasti výroby nápojového skla.
Vďaka svojej technologickej vyspelosti a vysokej úrovni produktov si skláreň postupne vybudovala postavenie celosvetového lídra v oblasti dodávok nápojového skla pre letecké spoločnosti. Skláreň RONA sa programovo venuje dizajnu svojich výrobkov, za ktoré získala mnohé medzinárodné ocenenia. Súčasným šéfdizajnérom firmy je Patrik Illo.
www.rona.sk,


   

 ARTEMIDE

 

Artemide Group je jedným z globálnych lídrov v oblasti bytového osvetlenia a osvetlenia pre profesionálov, ktorá bola založená v roku 1960. Artemide je jednou z najznámejších značiek za osvetlenie na svete. "Human Light" je hlavná filozofia Artemide, je to spôsob, ako predstaviť dizajn a svetlo, je to revolučná intuícia, ktorá radikálne zmenila výrobu osvetľovacich zariadeni, filozofia pre človeka a jeho blaho. Svietidlá Artemide sú považované na medzinárodnej úrovni za ikony súčasného dizajnu. Dizajny svietidiel sú vystavené v mnohých múzeách moderného umenia. ( MoMA - New York, Metropolitan Museum of Art - New York, Victoria and Albert Museum - Londýn, Museo Nazionale della Scienza e della Tecnica - Milano, Galleria Nazionale d' Arte Moderna - Rím, Centre Georges Pompidou - Paríž a pod.) Artemide vždy spolupracovala s najslávnejšími medzinárodnými dizajnérmi, aktívne podporuje dizajnové workshopy na školách ( napr. Royal College of Art v Londýne ), s cieľom nájsť najlepšie mladé talenty. Artemide v Bratislave predstaví highlighty - svietidlá od Rossa Lovegrova, Karima Rashida a Issey Miyakeho.
www.artemide.com,

   

 LIGNE ROSET

 

Podobne ako u ďalších medzinárodne uznávaných značkových výrobcov je i história firmy Ligne Roset úzko spätá s francúzskou remeselnou tradíciou.
Značka Ligne Roset sa stala symbolom moderného životného štýlu a podpísal sa na nej rukopis najvýznamnejších svetových talentov dizajnu svojej doby. Ako popredná francúzska nábytkárska firma zastrešujúca dizajn i výrobu a prevádzkujúca vlastnú distribučnú sieť teraz Ligne Roset určuje nové trendy vďaka svojej ucelenej kolekcii nábytku, príslušenstva, svietidiel, kobercov, látok...
Ligne Roset v Bratislave predstaví Dizajny od popredných dizajnérov: Ronan & Erwan Bouroullecovci, Pierre Paulin, Benjamin Faure, Jean-Philippe Nuel.
www.ligne-roset.sk

 

 


     rainside s.r.o.
Facebook Instagram Facebook Twitter