bootstrap slider by WOWSlider.com v8.6
DNI ARCHITEKTÚRY A DIZAJNU
 

 

   

CLUBOVKA

dobrá káva, dobrý dizajn, dobrá architektúra, dobrí ľudia a dobrý večer...

 

24.05.2016 _ 19:00 _ krst knihy v rámci Slávnostného otvorenia DAAD 2016 Primaciálny palác,

Primaciálne námestie 1, Bratislava

 

CLUBOVKA ako KNIHA

36 mien, 36 zamyslení o architektúre, dizajne,ale aj o krásach i smútkoch dnešných dní.Kniha, ktorá sa zároveň stáva aj akousi pohľadnicou do budúcna.

CLUBOVKA: I am thinking / Premýšľam dvojjazyčná publikácia venovaná aktérom medzinárodného podujatia Clubovka.

Koncepcia a štruktúra knihy

Kniha je koncipovaná ako antológia 36 kratších esejí od uznávaných zahraničných, ale aj domácich architektov a dizajnérov, ktorí boli hlavnými aktérmi uplynulých ročníkov Cluboviek. Nechýbajú medzi nimi veľké mená ako Ron Arad (UK), Gaetano Pesce (USA), Bořek Šípek (CZ), Karim Rashid (USA), Jerszy Seymour (DE), Marcio Kogan (BR), Roberto Palomba (IT),Matali Crasset (FR), Maria Blaisse (NL), Jaime Hayon (ES), Rudy Riccioti(FR), Rossana Orlandi (IT) a mnohí ďalší. Kniha je naplnená hodnotnými úvahami a postrehmi autorov, ktorí zásadne zasahujú do diania v architektúre a dizajne, no zároveň majú aj nezameniteľný ľudský rozmer.

Koncept: Tatiana Kollarová / architektka, Denisa Kollarová / grafická dizajnérka,

Editor: Elena Alexy / architektka a vydavateľka,

Grafická dizajn: Denisa Kollarová / grafická dizajnérka, www.clubovka.sk, www.facebook.com/clubovka,

   

BRATISLOVA 13

 

25.05.2016 _ 17:00 - 18:30 h.
Primaciálny palác, Primaciálne námestie 1, Bratislava

 

Diskusia o stave našej architektúry pri príležitosti vydania Ročenky slovenskej architektúry.
Bratislová 13: Kde sa nachádza slovenská architektúra?
Hostia: Henrieta Moravčíková, Ján Studený, Michal Sulo
Moderuje: Matúš Vallo

   

PARTERGALLERY

 

24.05.2016 o15:00 _ otvorenie výstavy v Kontakte na Venturskej 12
24.05. - 29.05.2016 _ výstava
výklady, ul. Laurinská / Panská, Bratislava
výstava vo výkladoch ulíc Laurinská / P nsk ,


V rámci DAAD 2016 vám predstavíme výstavu slovenských tvorcov grafického dizajnu vo výkladoch ulíc.
www.daad.sk, www.sdc.sk, Partergallery je prvou slovenskou platformou špecializovanou na
prezentovanie slovenského mladého dizajnu - kvalitných slovenských tvorcov. Domácemu publiku chce tak prinášať potenciál slovenského mladého dizajnu formou inštalácii vo výkladoch v centre mesta

 

   

URBAN MARKET 2016 / Spring Edition /

 

27.05. - 16:00 - 22:00
28.05. - 11:00 - 22:00
29.05. - 11:00 - 19:00

Fakulta architektúry STU, Námestie slobody 19, Bratislava

www.cerstveovocie.sk

 

Urban Market je predajná výstava dobrej módy, dizajnu, šperku, doplnkov a kreativity v najrôznejších podobách. V roku 2016 bude Urban Market prezentovať a spájať komunitu tvorivých ľudí už po siedmykrát. Jarná edícia podujatia sa už tradične koná v rámci bratislavských Dní architektúry a dizajnu (DAAD).

 

Témou najbližšieho Urban Marketu 2016 (Spring Edition) je PROCES. Fáza, ktorá predchádza zdarnému, ale aj neúspešnému výsledku a je nutnosťou v každej oblasti tvorby. Proces ako priebeh kreatívneho snaženia, ako predmet rozhovoru alebo úvod do nečakaného vyústenia.
Keď sme vyberali tému aktuálnej edície Urban Marketu, rezonovalo v nás množstvo myšlienok. Inšpiráciu sme však našli úplne prozaicky – na mieste, kde sa bude konať. Fakulta archtitektúry STU je alma mater množstva úspešných architektov a kreatívcov, s výsledkami ich tvorivej práce sa stretávame denno denne. Tak, ako bola pre nich škola procesom, tak je aj štádium prípravy Urban Marketu procesom pre náš tím.

 

Fakulta archtitektúry STU si tento rok pripomína 70. výročie založenia architektonického vzdelávania na Slovensku, ako aj 40. rokov od vzniku FA STU. Budovu Fakulty architektúry STU navrhol architekt Emil Belluš, ktorý patrí medzi našich najrešpektovanejších architektov 20. storočia.
Moderne tradicionalistická budova bola postavená bola v rokoch 1947 až 1950, za Národnú kultúrnu pamiatku ju vyhlásili v roku 1986.

   

DEVELOPMENT

výstava developerských projektov - modelov od spoločnosti Corwin, ITB, HB reavis, Penta


24.05.2016 _ 17:00 _ otvorenie výstavy
24 - 29.05.2016 _ výstava
Galéria ARCHA, Uršulínska 6, Bratislava

   

ATLANTÍDE / WUNDERKAMMER

 

27.05.2016 o 18:00 _ prednáška
Fakulta architektúry STU, Nám. slobody 19, Bratislava


30.05.2016 o 18:30 _ otvorenie výstavy talianskych architektov Carlo Prati, Carmelo Baglivo a Beniamino Servino, kurátor Giorgio de Finis
Dvorana MK SR - nám. SNP 33
výstava potrvá do 19.06.2016  / od 10.00 - 18.00, okrem pondelkov /

 

Jednými z hostí piatkového večera na FA STU budú talianski architekti Carlo Prati a Carmelo Baglivo - ich vstup bude avizom na výstavy architektonických vízii ATLANTÍDE a WUNDERKAMMER, ktoré budú, v spolupráci s Talianskym kultúrnym inštitútom.

   

AKO BUDOVAŤ SYMBOLICKÝ PRIESTOR

 

26.5.2016 o 19:00
Primaciálny palác, Primaciálne námesti 1, Bratislava

 

ALICJA KNAST / Katovice / Poľsko / - prezentácia riaditeľky múzea Ako budovať symbolický priestor: Sliezske múzeum v Katoviciach.

www.muzeumslaskie.pl

 

   

PRIEMYSELNÉ NÁVRHÁRSTVO

výstava prác poľských študentov VŠVU Mareka Pawlowicza a Marii Pietrzak


23.5.2016 o 17.00 hod.
Galéria mini Art I Karpatská 2 I Bratislava
( výstava potrvá do 20.6.)

 

Študentské výmenné pobyty sú často účinným nástrojom na otváranie dôležitých životných obzorov. Podobnou skúsenosťou prešli aj poľskí študenti, ktorých na jeden semester prichýlila Vysoká škola výtvarných umení. Marek Pawłowicz študoval v Ateliéri transport dizajnu Štefana Kleina a Maria Pietrzak zase u Ferdinanda Chrenka v Ateliéri industrial dizajnu. Na výstave s názvom Priemyselné návrhárstvo predstavia projekty, ktoré vznikli práve počas ich stáže v Bratislave.

http://www.polinst.sk/sk/

 

   

InDEX Industrial design examples

výstava InDEX Industrial design examples je otvorená od 4.5.2016


Poľský inštitút, nám. SNP 27 v Bratislave.
(výstava potrvá do 31.5. 2016)

 

V oknách na Klobučníckej ulici, ktoré Poľský inštitút využíva ako Neformálnu galériu vo verejnom priestore, je v máji inštalovaná výstava venovaná dizajnu s heslom InDEx– Industrial design examples from Poland. Vyše desiatka projektov zachytáva riešenia pre dopravu, obchod, priemysel, šport a oddych či zariadenie domova, a výborne dokumentuje životaschopný potenciál súčasného poľského
dizajnu. A čo je najdôležitejšie, všetky tieto projekty sa úspešne uplatňujú v praxi a získavajú pozitívne hodnotenia výrobcov aj užívateľov.

http://www.polinst.sk/sk/

   

ROSŁAW SZAYBO - užitková grafika

výstava je otvorená od 4.5. 2016

 

Poľský inštitút, nám. SNP 27 v Bratislave.
(výstava potrvá do 31.5. 2016)

 

Rosław Szaybo poľský užitkový grafik predstaví svoju tvorbu v priestoroch Poľského inštitútu.
Existuje vari niekto, kto sa zaujíma o rockovú hudbu, a nepozná prvý album The Clash, album British Steel kapely Judas Priest, či tiež platne z populárnej série Polish Jazz? Autorom ich obalov je Poliak Rosław Szaybo. Galéria Poľského inštitútu v rámci bratislavských Dní dizajnu a architektúry hostí výstavu jeho plagátov, ktoré sa tešia rovnako veľkej popularite ako vinylové obaly.
Rosław Szaybo je absolventom varšavskej Akadémie umení a v 70. a 80. rokoch pracoval ako umelecký riaditeľ v agentúre Young and Rubicam, a tiež ako kreatívny riaditeľ vydavateľstva CBS Records. V deň vernisáže bude R. Szaybo pre študentov VŠVU a STU tiež viesť master class v priestoroch Slovenského centra dizajnu venovaný grafickému projektovaniu.

http://www.polinst.sk/sk/

   

MMM _ výstava

Mesto Mira Mincu - výstava fotografií architekta


24.05.2016 o 16:30 _ otvorenie výstavy
24.05.- 29.05.2016 _ výstava
Hviezdoslavovo námestie, Bratislava

 

 

   

82 book&design shop

 

24.05. - 26.05.2016 _ Primaciálny palác, Bratislava
27.05. - 29.05.2016 _ Fakulta architektúry STU, Nám. slobody 19, Bratislava

 

82.sk je kníhkupectvo a antikvariát so zameraním na knihy o architektúre, dizajne a umení. Sme veľkými fanúšikmi knižnej ilustrácie, grafiky a fotografie. Nepredávame však všetko. Náplňou našej práce, je ponúkať Vám výber z toho najzaujíma vejšieho a najkvalitnejšieho, čo na svete každý deň vzniká.
www.shop.82.sk,

   

NÁRODNÁ CENA ZA KOMUNIKAČNÝ DIZAJN 2016

 

27.05.2016 _ Slávnostné vyhlasenie výsledkov
12.05. - 10.07.2016 _ výstava prác galéria Satelit, Hurbanové kasárne, Bratislava


Výstava predstaví po prvý krát samostatne a vo väčšej šírke verejnosti výsledky 13. ročníka súťaže Národná cena za komunikačný dizajn 2016. Obsahom výstavy sú práce profesionálnych dizajnérov a
študentov z oblasti komunikačného dizajnu, vybrané medzinárodnou porotou do druhého kola. Výstava prinesie pohľad na vývoj tejto disciplíny z oblastí - logotyp / korporátna identita / komunikačná kampaň, tvorba a použitie písma, knižný dizajn a vydavateľská činnosť, ilustrácia v kontexte komunikačného dizajnu, multimediálny dizajn v kontexte komunikačného dizajnu, vizuálna komunikácia v priestore a
experimentálne projekty v kontexte komunikačného dizajnu.
"Výstava má potenciál byť reprezentatívnou prehliadkou najlepšieho, čo u nás v oblasti grafického dizajnu vzniká. Verím, že tento ročník ceny, ktorý je po prvýkrát exkluzívne venovaný komunikačnému dizajnu inšpiruje všetkých tvorcov grafického dizajnu. Potrebujeme ukázať verejnosti, že kvalitný dizajn publikácií, plagátov, kníh, multimediálny dizajn, informačná grafika, vizuálny štýl inštitúcií nezvratne formujú vkus generácií a že s "dobrým dizajnom" sa nám žije lepšie. Ďakujem všetkým autorom, ktorí svoje práce prihlásili do súťaže a dúfam, že na výstavu pritiahneme množstvo návštevníkov," dodáva Mária Rišková, riaditeľka Slovenského centra dizajnu.
Viac o Národnej cene za komunikačný dizajn 2016 sa dočítate na
www.sdc.sk/ncd
www.facebook.com/Slovensk%C3%A9-centrum-dizajnu- 210418115645050/?ref=nf

   

LIVING SCHOOL

/ Urbanizmus kritiky atelieru /


26.05.2016 _ 9:00 - 15:00 _ hala FASTU
Fakulta architektúry STU, Nám. slobody 19, Bratislava

 

Pri príležitosť osláv fakulty architektúry sa ponúka priestor na úvahu o súčastnosti, budúcností a smerovaní naše školy architektúry. Autori návrhu premietajú svoju predstavu o modernej, kreatívnej a
progresívnej škole do inštalácie s názvom " Living school " Myšlienkou inštalácie je premeniť veľkorysý priestor foyeru na miesto kde žijú pedagógovia, študenti a návštevníci architektúrou.

Súčastou inštalácie bude verejná obhajoba atelierovej tvorby študnetov Ústavu Urbanizmu na ktorú Vás pozývame.

 

Autori návrhu LIVING SCHOOL:
Katarína Boháčová, Tomáš Hanáček, Vladimír Hain
Grafický design: Michal Brašeň
www.fa.stuba.sk

   

UNIKÓD

ABSOLVENTI VŠVU – Katedra vizuálnej komunikácie - výstava v kostole Klarisiek


23.05.2016 o 18:00_otvorenie výstavy
23.05. - 29.05.2016
_výstava
Kostol Klarisky, Klariská - Farská I Bratislava
www.vsvu.sk

   

O 5 MIN 12

Dizajnové a obedové menu v showroomoch

AMANDARI _www.amandari.sk
BRIK _www.brik.sk
DOMOSS _www.domoss.sk
KOMANDOR _www.komandor.sk
NOVA INTERIER _www.novainterier.sk
TON _www.ton.cz
UNI LIGHT _www.unilight.sk


   

O 5 MIN 12

brunch s BRIK


25.05.2016 o 11:55 - 15:00
Showroom, Šturová 14, Bratislava
www.brik.sk

   

O 5 MIN 12

koktejl s TON

hosť - talianski dizajnéri Gaiou Giotti a Gionem Scarsellim / E-ggs design


25.05.2016 _ 17:00
Showroom, Karpatská 5028/8, Bratislava
www.ton.cz,

   

O 5 MIN 12

Raňajky s Amandari


26.05.2016 _ 08:30 - 11:00
Galvaniho 7, Bratislava
www.amandari.sk

   

O 5 MIN 12

Brunch s DOMOSS

hosť – českí dizajnéri Michaela Tomišková a Jakub Janďourek DECHEM _ www.dechemstudio.com


26.05.2016 _ 11:55-15:00
Bajkalská 22, Bratislava
www.domosskuchyne.sk

   

O 5 MIN 12

Brunch s NOVA INTERIER
prezentácia produktov partnera spoločnosti QUADRIFOGLIO / IT

hosť - rakúsky dizajnér THOMAS FEICHTNER _ www.thomasfeichtner.com


27.05.2016 11:00 - 15:00
Velehradská 7A / bývala galéria Space / I Bratislava
www.novainterier.sk

   

O 5 MIN 12

koktejl s KOMANDOR


26.05.2016 _ 15:00 - 18:00
nám. 1. Mája 18, Bratislava
www.komandor.sk

   

O 5 MIN 12

Koktejl s UNI LIGHT


25 - 27.05.2016 _ v rámci otváracích hodín 11:55-15:00
Drieňová 1/C, Bratislava
www.unilight.sk

   

O 5 MIN 12

23 - 29.05.2016 _ v čase otváracích hodín
slavica unique local design, Laurinská 19, Bratislava

www.slavicadizajn.sk


slávica je dizajnový obchod v centre Bratislavy, ktorý sa špecializuje na tvorbu slovenských a českých dizajnérov. Každý produkt je starostlivo vybraný a je výsledkom originálnej a kvalitnej práce talentovaných módnych návrharov,
šperkárov, či dizajnérov úžitkového umenia. Nájdete tam nie len už dobre známe mená slovenskej a českej kreatívnej scény, ale aj tvorbu novovznikajúcich značiek a ateliérov. Počas DAAD 2016 bude slávica prezentovať prácu značiek MARC., Eugen Paulovič a štúdia Allt popri vyše 100 dizajnéroch, ktoré si v priestoroch na Laurinskej našli svoje miesto.

(photo credit: Lucia Jesenská Photography)

 


     rainside s.r.o.
Facebook Instagram Facebook Twitter