bootstrap slider by WOWSlider.com v8.6
DNI ARCHITEKTÚRY A DIZAJNU
 

PARTERGALLERY
27/05 - 01/06/2014
UL. LAURINSKÁ / PANSKÁ _ BRATISLAVA

 

Partergallery je prvou slovenskou platformou
špecializovanou na prezentovanie slovenského
mladého dizajnu - kvalitných slovenských tvorcov.
Domácemu publiku chce tak prinášať potenciál
slovenského mladého dizajnu formou inštalácii vo
výkladoch v centre mesta.
Výstava vo výkladoch ulíc Laurinská / Panská,

 
 
 
 

         Mapa akcií v pdf >

 
 
 
 
ŠPECIÁLNY PARTNER
 
 
 
 
 
 
HLAVNÝ PARTNER PARTERGALLERY
 
 
 
 
 
SPOLUORGANIZÁTORI
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 PAVOL CAPIK

 

venuje sa navrhovaniu a výrobe nábytku a interiérových prvkov. Vytvára vlastné línie produktov, v ktorých spája súčasný dizajn s odkazom na remeslo, remeselné prvky a techniky. Okrem precízneho remeselného spracovania je jeho záujmom v dizajnérskej tvorbe logika a elegancia.
www.pavolcapik.com

 

   

 ANDREA ĎURIANOVÁ

 

absolventka šperku na VŠVU v Bratislave.
Venuje sa tvorbe autorského šperku a limitovaných kolekcií šperkov, či iných drobných úžitkových predmetov. Zaoberá sa rôznymi témami, šperkom ako takým, jeho spojitosťou s človekom, inšpiruje ju sychológia, dizajn a architektúra.
www.andreadurianova.sk

   

 ONDREJ ELIÁŠ - DESIGNEND

 

Designend je kreatívny ateliér so širokým zameraním, ktorý založil v roku 2009 Ondrej Eliáš, absolvent Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave. Orientuje sa na jednoduchý, plne funkčný, minimalistický dizajn okorenený jemným humorom alebo sémantickým odkazom.
www.designend.sk

   

 MICHAL HANULA

 

venuje sa tvorbe autorského produktového dizajnu.
Žije, učí a tvorí v Ružomberku
www.michalhanula.com

   

 KRISTÍNA KOLLAROVICSOVÁ

 

študentka Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave. V roku 2013
získala Cenu ministra školstva, vedy, výskumu a športu v súťaži Národná cena za dizajn.

   

 MEJD

 

štúdio založili Štefan Nosko a Katarína Beličková.
Zameriavajú sa na produktový dizajn.
Ich tvorba je hľadanie nových riešení v produktovom dizajne, vytváranie objektov, ktoré okrem funkčných a estetických stránok ponúkajú naviac nejakú pridanú hodnotu. V zmysle tejto filozofie je ich cieľom vytvárať
predmety bežného života. Žijú a pracujú v Bratislave.
www.mejdstudio.com


   

 SILVIA MIŠOVIČ

 

absolvovala štúdium na Vysoke školy uměleckoprůmyslovej v Prahe / katedra designu životného štýlu v ateliéri keramiky a porcelánu, katedra voľného umenia – sochárstvo a na Ecole supérieure des beaux-artes de Marseille vo Francúzsku.
Venuje sa maľbe a keramike.
www.sisimisovic.com

 

   

 MODRANSKÁ

 

je spoločnosť zameraná na vytváranie ručnej keramiky, najmä majoliky a kameniny. V spolupráci s miestnymi hrnčiarmi z Modry a dizajnérmi z celého Slovenska oživujú tradičné tvary a vzory, no zároveň prichádzajú s novým čerstvým dizajnom. Vytvárajú tak originálne a moderné kúsky, ktoré rešpektujú tradíciu a krásu starej keramiky z tejto oblasti.
www.modranska.sk

   

 MARKETA NOVÁKOVÁ A MIRA PODMANICKÁ

 

Markéta Nováková sa vo svojej tvorbe venuje dizajnu úžitkových predmetov. Z porcelánu, svojho nejobľúbenejšieho materiálu, vytvára stolovacie a interiérové doplnky v malých sériách aj ako solitéry. Často pracuje s geometrickým tvaroslovím. Mira Podmanická sa venuje soche, objektu a inštalácii, okrajovo aj šperku a keramike. Pracuje s rôznymi materiálmi, netradičným aj klasickým spôsobom. Kombinuje rozmanité
prístupy.
www.mirapodmanicka.host.sk

   

 NOVESTA

 

výrobca a zároveň dizajnér módnej obuvi.
Unikátne materiály, veľká škála farieb, moderný dizajn – to sú tenisky
a gumáky určené pre tých, ktorí milujú aktívny život, sú neustále v pohybe, sledujú módne trendy a majú svoj názor.
www.novesta.sk

   

 RENATA ORMANDÍKOVÁ

 

tvorí pod značkou Krása vesmírna. Venuje sa tvorbe šperkov, objektov a doplnkov. Je absolventkou VŠVU v Bratislave – textil.
www.facebook.com/RenataOrmandikovaKrasaVesmirna

   

 PIKPOKI

 

PIKPOKI
Značku založila v roku 2012 trojica dizajnérov Kristína B. Hrončeková, Ďuro Balogh a Jasna Vastl. V spolupráci s remeselníkom Antonom zo Slovinska produkujú dreváky z jelšového dreva a farebných usní. Základnou filozofiou značky je dizajn v duchu menej je viac a poctivé remeslo. V roku 2013 rozšírili svoju ponuku o kožené tašky.
www.pikpoki.com

   

 MIRA PODMANICKÁ

 

sa venuje soche, objektu a inštalácii, okrajovo aj šperku a keramike. Pracuje s rôznymi materiálmi, netradičným aj klasickým spôsobom. Kombinuje rozmanité prístupy.
www.mirapodmanicka.host.sk

   

 ĽUBICA PONCIK

 

vyštudovala Vysokú školu výtvarných umení v Bratislave, odbor úžitkové umenie, špecializáciu textil. Niekoľkokrát získala ocenenie na súťaži Kruhy na vode organizovanej ÚĽUVom. Svojou tvorbou sa hlási k tradíciám a slovenskej ľudovej výšivky a využíva tiež tradičné techniky výroby textilu a odevov: háčkovanie, paličkovanie a pletenie. V súčasnosti sa okrem odevného dizajnu a šperku venuje aj stylingu známych slovenských osobností.
www.lubicaponcik.com

   

 POPULAR

 

Michal Rafaj a Zuzana Kubánová
Venujú sa tvorbe autorského produktového dizajnu a odevných doplnkov. Súčasťou ich práce je spolupráca na poli grafického / produktového dizajnu pre oblasť súčasnej hudby a umenia. Žijú a tvoria v Bratislave a Novej Dubnici.
www.gopopular.com

   

 PUOJD

 

je slovenská značka textilného dizajnu, založená dizajnérkou
Michaelou Bednárovou. Puojd prezentuje oblečenie na každodenné nosenie pre ľudí, ktorí sa chcú odlíšiť. Puojd je Made in Slovakia, jeho produkty sú výnimočné najmä pre jedinečné potlače, v ktorých sa ukrýva kúsok Slovenska.
www.puojd.sk

   

 RETART

 

je nezávislý slovenský label, ktorý prezentuje súčasných umelcov
a ich výtvarné diela cez funkčné produkty. Retart prepája umenie
s vecami každodennej potreby a robí ich tak dostupnými nie len
pre galérie, ale i pre bežných ľudí.
www.retart.sk

   

 ZUZANA NÉMETH - SERBÁKOVÁ

 

designérka obuvi s vášňou pre remeslo, jednoduchý, individualistický a
uprimný dizajn. Je absolventkou Vysokej školy umelecko-priemyslovej v Prahe, počas štúdia absolvovala stáže v Bratislave, Londýne a
Amsterdame. Pracovala ako návrhárka dámskej obuvi pre luxusnú
značku Roberto Del Carlo v Taliansku, navrhovala i pre slovenskú
značku Novesta. Finalistka súťaže International Talent Support ITS_TEN v Taliansku. Jej topánky sú zastúpené v zbierke Múzea obuvi
vo Vigevane v Taliansku. Momentálne pracuje vo vlastnej značke Zuzana Serbák, navrhuje a zhotovuje dámsku obuv na mieru.

   

 KRISTÝNA ŠPANIHELOVÁ

 

Absolventka Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave, ateliér Kov a šperk profesora Karola Weisslechnera, v kde v súčasnosti pôsobí ako asistentka. V tvorbe se zaoberá materialitou s príchuťou existencionalismu.
www.nuee.sk/kristyna.spanihelova/

   

 LENKA SRŠŇOVÁ

 

Odevná dizajnérka. Žije a tvorí v Bratislave
www.lenkasrsnova.com

   

 MICHAL STAŠKO

 

Michal Staško
venuje sa priemyslovému, interiérovému a nábytkovému dizajnu. V spolupráci s firmou TULI realizuje návrhy sedacích vakov. Za produkt 3k od firmy TULI získal prestížne ocenenie RedDot Design Award winner 2013 v kategórii product design. Pôsobí na Slovensku a v Českej republike.
www.stasko.sk
TULI.sk
slovenský výrobca secdacích vakov, ktorý spolupracuje so slovenskými dizajnérmi. Držiteľ Zvláštnej ceny ministra hospodárstva SR v rámci súťaže Národná cena za dizajn 2013.
www.tuli.sk

   

 TIBOR UHRÍN

 

Venuje sa dizajnu nábytku a objektov z dreva a kovu.
Žije, učí a tvorí v Košiciach.
www.uhrindesign.com

   

 ANDREA VONKOMEROVÁ

 

Venuje sa odevnému dizajnu, predovšetkým autorskej pletenine. Využíva celý objem materiálu s minimálnymi strihovými zásahmi a tým dáva vyniknúť osobitej väzbe úpletov. Výrazná plasticita úpletu dodáva modelom sošnosť a objem.

 

 


     rainside s.r.o.
Facebook Instagram Facebook Twitter