bootstrap slider by WOWSlider.com v8.6
DNI ARCHITEKTÚRY A DIZAJNU

TATRA BANKA
OPENDESIGNSTUDIO

30/05 - 01/06/2014

STARÁ TRŽNICA _ BRATISLAVA

 

 
Stará tržnica sa svojou históriou a v súčastnosti aj aktivitou organizovania kultúrnych podujatí stáva ohniskom diania dnešnej Bratislavy. Jej exkluzívna poloha a výnimočný industriálno secesný vzhľad sú vynikajúcou bázou na konanie špičkových kultúrno edukatívnych podujatí. Modulové členenie interiéru a možnosť využitia
otvorených aj uzatvorených expozičných častí
nahráva myšlienke organizovania marketov
a iných vystavovateľských aktivít. To nás primälo zaradiť jej priestor do organizovania prehliadky súčasnej scény architektúry a dizajnu.
V jednotlivých moduloch by tak na jednej strane poschodia vystavovali predstavitelia architektonickej scény a na druhej reprezentanti scény dizajnu. Prízemie by potom slúžilo prezentcii výstav, projekcii a fashion podujatí.
Tak by sa na jedno miesto vedeli zorganizovať jednotlivé subjekty scény architektov a dizajnérov a zároveň tým začneme momentálne absentujúci proces interdisciplinarity.
 
 
 
 
HLAVNÝ PARTNER OPENDESIGNSTUDIA
 
 
 

 

OPENDESIGNSTUDIO 2014

 

 2+2 ARCHITECTURE

 

2+2 ARCHITECTURE je medzinárodné voľné združenie architektov s rozmanitou architektonickou minulosťou, sídliace v Barcelone. Jej zakladajúci členovia sú Miguel Cuellas (Ponferrada/ES, 1976), Ricard Galiana (Barcelona/ES, 1976), Yago Oliva (Barcelona/ES, 1977) a Roman Žitňanský (Bratislava/SK, 1978).
Medzinárodný a multidisciplinárny profil jej členov umožňouje hľadať nové architektonické riešenia bez ohľadu na mierku, komplexnosť a národnosť. 2+2 ARCHITECTURE získalo viacero ocenení v medzinárodných architektonických a urbanistických
súťažiach vo Švajčiarsku, Španielsku, Slovensku...
www.2plus2architecture.com,

   

 2KA

 

Interdisciplinárne štúdio 2ka krajinní architekti sa zaoberá kompletnou projektovou činnosťou v oblasti priestorového plánovania a krajinnej architektúry. Chceme rozvíjať medzinárodné spolupráce, kolaborovať, obmieňať, spestriť projekty a súvislosti, prednášať naďalej ako hosťujúci na fakultách, ponúkať príležitosti novým stážistom, a nakoniec priniesť ,,fresh'' svieže myšlienky o krajinnej architektúre. Našim cieľom je spájať rôzne odbory dohromady a vytvárať komplexné návrhy, funkčné koncepcie prostredníctvom prekladu súčasných poznatkov do praktických návrhov riešení.
www.2ka.sk,

   

 ATELIER 20-21

 

"Ateliér 20-21 je Peter Lényi, Ondrej Marko, Marián Lucký a často aj ďalší ľudia. Skúmame, čo vieme ako architekti ponúknuť spoločnosti, hľadáme potenciál pre dopyt po službách o ktoré momentálne nie je záujem, ale my si myslíme, že by mal byť.
Zaujíma nás, aké ne-architektonické nástroje máme k dispozícii, na dosiahnutie architektonických cieľov.
Indikátorom toho, že to robíme správne je to, že nás to baví. Žiadna výzva doteraz nebola primalá ani priveľká. Konštantná zostáva iba ambícia, ktorá je vždy absolútna, limitovaná iba časom na jej naplnenie."
www.2021.sk,

   

 BAAR

 

BAAR bol založený v roku 2007 ako voľné združenie "bratislavských architektov", v roku 2009 pretransformované na právny subjekt pod vedením Daniela Šubína. V portfóliu ateliéru sa nachádzajú rodinné a bytové domy, objekty občianskej vybavenosti, niekoľko interiérov a výstav. Sprievodnou činnosťou je účasť na niektorých mestských iniciatívach a aj samotný ateliér bol organizátorom "urbánnej aktivity" /PREmenüDNV/, ktorá sa stala podkladom pre nový UPZ. Tvorba ateliéru vychádza z logického kreatívneho procesu, opierajúceho sa najmä o 3 základné atribúty: estetiku, ekológiu a ekonomiku.
FB
BAAR /BA architects/ robí "bársčo"/od barov po baráky/,"bársjak" /máme vlastný bar-ometer/, pre "bárskoho"/od Barbor po barónov/,"bárskde" /a nie len v BA/, ale hlavne..v "baarovej" atmosfére ;) a niekedy aj "baarovom" kóde.
www.baar.sk,

   

 BEEF ARCHITEKTI

 

Beef je architektonický ateliér, ktorý v roku 2004 v Bratislave založílí Rado Buzinkay, Andrej Ferenčík a Jakub Viskupič. V
súčasnosti je nás deväť a pracujeme na projektoch od low-budget interiérov až po urbanistické štúdie. Radi navrhujeme rodinné
domy a prekopávame staré byty. Hľadáme dokonalú dispozíciu, jednoduchosť a nadčasovú krásu. Máme radi skutočné materiály.
www.beef.sk
www.facebook.com/beefarchitekti,

   

 ATELÉR GRAU

 

Ateliér GRAU bol založený v roku 2014 v Bratislave architektmi Andrejom Olahom a Katarínou Labáthovou. Venujeme sa architektúre vo všetkých odtieňoch šedej, teda od veľkej mierky po malú, od celku po detail. Kamaráti našu tvorbu nazvali snažením o úprimnú architektúru. Používame poctivé materiály, nemaskujeme a nezakrývame. Vždy sa snažíme pracovať nie len so samotným priestorom, ale aj s kontextom v ktorom sa stavba nachádza, pretože tento vzťah je pre nás extrémne dôležitý.
Každý projekt je nová skúsenosť ktorú sa snažíme precízne uchopiť, sústredíme sa na celkový koncept, ale aj na výsledný detail.

   

 CHYBÍK + KRIŠTOF

 

Sme mladí českí a slovenskí architekti s ateliérom v Brne, ktorí radi prijímajú výzvy všetkých mierok, od návrhu lavičky až po koncepciu mesta. Záleží nám na kvalite a hľadaní originálnych a inovatívnych riešení. Aby sme toho dosiahli, nebojíme sa vybočiť mimo zavedené koľaje architektonickej tvorby. Od založenia v roku 2010 náš ateliér tvoria zakladatelia Ondřej Chybík a Michal Krištof spoločne s 15 talentovanými spolupracovníkmi. Našimi poslednými úspechmi sú víťazstvá v súťažiach na pavilón Českej republiky na svetovej výstave EXPO 2015 v Miláne alebo na transformáciu industriálneho areálu Waltrovka v Prahe.
www.chybik-kristof.com,

   

 IDEALARCH

 

Tomáš Amtmann je absolvent katedry architektúry VŠVU. Po zahraničných pracovných skúsenostiach v Prahe a Amsterdame založil v roku 2011 idealarch. idealarch sa programovo zaoberá projektami konfekčnej veľkosti S, ako sú rodinné domy, interiéry bytov, či iných priestorov. V rámci cvičenia schopností pracovať vo väčších mierkach sa rád konfrontuje v architektonických súťažiach, v ktorých vidí príležitosť na získanie prvej väčšej zákazky. Za tým účelom utvára dočasné partnerstvá s inými odborníkmi v rámci, ale aj mimo oboru.
www.idealarch.sk,

   

 JRKVC

 

JRKVC / Peter Jurkovič
Peter Jurkovič je architekt pôsobiaci pod značkou JRKVC. V roku 2007 spoluzakladá architektonické štúdio GutGut, ktoré sa časom stáva rozpoznateľnou entitou bratislavskej architektonickej scény. Po rokoch tímovej práce hľadá šťastie a tvorivú slobodu v individuálnej kariére. Od roku 2013 tvorí pod svojim menom a buduje značku JRKVC. Peter je fascinovaný fenoménom post – digitálnej doby. Popri architektonickej a dizajnérskej tvorbe prevažne rezidenčného charakteru v sebe rozvíja víziu architektúry – komodity, ako nadstavby k všeobecne akceptovanému stereotypu architektúry – služby.
www.jrkvc.sk,  www.blog.jrkvc.sk,  www.facebook/jrkvc.sk,

   

 NICE ARCHITECTS

 

Nice Architects je mladé architektonické štúdio so sídlom v Bratislave. Vedúcimi osobnosťami sú Tomáš Žáček, Soňa Pohlová a Igor Žáček. Do svojej tvorby prenášame bohaté skúsenosti načerpané vo svetovo uznávaných architektonických ateliéroch ako napríklad BIG, Dominique Perrault alebo 3XN. Vo svojej tvorbe prinášame prekvapujúce nápady, optimistické vízie , životaschopné stratégie a inovatívne projekty v oblasti architektúry a príbuzných odborov. Našim krédom je LOVE & LOGIC. Momentálne sa vo väčšej miere venujeme dostupnému, experimentálnemu, sociálnemu a energeticky úspornému kolektívnemu bývaniu.
www.nicearchitects.sk,

   

 N/A

 

n/a sú benjamín brádňanský a víto halada. BB (1976) študoval na FASTU (2002) a VH (1980) študoval na VŠVU (2004,2008). BB a VH viedli ateliér architektúry 2 na VŠVU(2007-2010). BB a VH pôsobia na KAT VŠVU. n/a má ambíciu produkovať mnoho vrstevnaté odpovede, ktoré sa za pragmatickým, ikonickým a estetickým dotýkajú aj iných, architektúre ako kultúrnemu fenoménu vlastných, aspektov.
n/a uplatňuje svoj prístup k architektonickému navrhovaniu v rôznych mierkach, zadaniach, kontextoch a spoluprácach.
www.nla.sk,
www.facebook.com/notarchitecture,

   

 OFFICE110

 

Ateliér OFFICE110 architekti sme založili v roku 2006, po pôsobení v rôznych slovenských aj zahraničných ateliéroch. K tomuto počinu nás doviedol náš spoločný, vcelku bežný mladícky entuziazmus spolu s nerozvážnou ambíciou rozvíjať nezávislý architektonický názor v konfrontácii s každodennou ekonomickou realitou. Výsledok tohto súboja je zatiaľ nerozhodný, napriek tomu sa nám podarilo zrealizovať bytový dom Smrek na Štrbskom Plese, projekt 16 rodinných domov na Devíne, alebo projekt Školského námestia na Dlhých dieloch v Bratislave.
www.office110.sk,

   

 PAULÍNY HOVORKA ARCHITEKTI

 

Ateliér Paulíny Hovorka Architekti je zameraný na komplexné navrhovanie a projektovanie. V tvorbe sa snaží o priamočiaru, od schematizmu oslobodenú reakciu na požiadavky klienta, vlastnosti jeho pozemku, či lokality. Toto sa logicky odzrkadľuje v koncepte stavby, doplnenom jej prepracovaným dizajnom. Centrála firmy Phoenix Zeppelin, navrhnutá v spolupráci s architektom Števom Moravčíkom, získala v roku 2011 viacero prestížnych ocenení; Cenu časopisu ARCH, Cenu CE.ZA.AR a tiež Cenu Dušana Jurkoviča, považovanú za národnú cenu za architektúru.
www.pha.sk,

   

 PETER STEC

 

Peter Stec (*1976) vyštudoval architektúru na die Angewandte a postgraduál na Princeton University. Pracoval v Eisenman Architects, OMA a Herzog & de Meuron. Nedávno založil vlastnú kanceláriu, jeho projekty získali medzinárodné ocenenia (Europan, Ostrava Černá louka). Na VŠVU vedie vlastný ateliér vystavujúci na Bienále v Prahe aj v Benátkach, je aj vedúcim Katedry architektonickej tvorby. Učil na State University of New York, získal Fulbrightove štipendiá pre postgraduál aj pre výskum, ktorý teraz povedie na Rice University. Venuje sa procesom architektúry a urbanizmu, skúma možnosti interaktivnej architektúry a jej prepojenia s webom.

   

 TOITO ARCHITEKTI

 

 

Ateliér toito architekti založili v roku 2010 Katarína Príkopská, Ivan Príkopský a Tomáš Szőke. Prvé skúsenosti získali na vlne stavebného boomu. Okolo seba vnímajú odvážnych a inšpiratívnych ľudí. V súčasnosti pracujú hlavne na malých mierkach, ktoré sú veľmi osobné.
Ich riešenia prehodnocujú realitu bývania a pokúšajú sa vytvoriť domov, ktorý reflektuje potreby a sny rezidentov.
www.toito.eu,

 

   

 VALLO SADOVSKY ARCHITECTS

 

VALLO SADOVSKY ARCHITECTS je architektonický ateliér založený Matúšom Vallom a Oliverom Sadovským v roku 2004 v Bratislave. Ateliér sa zameriava na architektúru, urbanizmus, tvorbu mestského prostredia ako aj na interiérový dizajn.
V roku 2008 založili Matúš Vallo a Oliver Sadovský iniciatívu "Mestské zásahy", ktorá sa postupne pretransformovala na občianske združenie, ktoré sa venuje architektonickému aktivizmu, výskumu, konzultačnej činnosti na poli verejného priestoru a participácie obyvateľov mesta na jeho tvorbe.
www.vallosadovsky.sk,

   

 WHAT ARCHITECTS?!

 

Sme What architects?!. Dvaja mladí architekti Tomáš Krištek a Ondrej Kurek. Nechceme toho veľa, len chceme spoznať dobrého investora s otvorenou mysľou. Chceme počuť inšpiratívne zadania, ktoré nás nadchnú. Chceme citit tvorive vzrušenie, ktoré nám nedá spávať. Chceme kresliť odvážne nápady, ktoré vás prekvapia. Chceme vidieť spod našich rúk vychádzať krásne domy a chceme robiť dobrú architektúru za dobrú cenu. Jednoducho chceme robiť to čo nás baví.
www.vvhat.sk,

   

 LABORATORIUM ARCHITEKTÚRY KRAJINY

 

Venujeme sa skúmaniu krajiny a procesov v nej. Zaujímajú nás vzťahy krajiny a spoločnosti, ktoré vytvárajú kultúru životného prostredia. Kritickým pohľadom predkladáme návrhy, založené na utilitárnom používaní architektúry, využívaní prvotných prírodných prvkov a naturálnych procesov. Spolupracujeme s množstvom architektov, špecialistov na rade väčších a menších úloh. Laboratórium založil Michal Marcinov v roku 2012. Dnes v ňom spolupracujú Michaela Keanová, študenti za FA STU Karin Tajtiová, Andrej Badin, Andrej Morávek.

   

 DREVENÁ HELENA

 

Drevená Hlelena je slovenská odevná značka, ktorá vznikla v roku 2012. Zakadateľkou a dizajnérkou je Cina Marcinková, ktorá do tvorby vnáša minimalizmus a čistotu. Kolekcie tvoria šperky, doplnky a odevy jednoduchých strihov v neutrálnych farebných odtieňoch. Typickou črtou každého produktu je strohosť a univerzálnosť. Modely sú častokrát unisex a veľká väčšina je dostupná v jednej veľkosti. Produkty sú vyrobené z
kvalitných prevažne prírodných materiálov, ako je bavlna vlna a ľan. Pre svoju pohodlnosť a neutrálnosť sú kolekcie určené na bežné nosenie pre mužov aj ženy rôzneho veku a postavenia. Hlavnou filozofiou značky je nechať absolútne vyniknúť prirodzenosť a výnimočnosť každej osobnosti.
Všetky aktuálne produkty sú dostupné na www.drevenahelena.com

   

 YOURDESIGN

 

Sme ateliér troch architektov - Tomáša Augustína (1985), Martin Brixa (1987) a Dalibora Vidiečana (1985) - tvoriacich v priestore ZIMMERFREI v bratislavskej Cvernovke. Našou vášňou je architektúra a umenie, ktoré sa stali aj našou prácou. Okrem toho máme radi kultúru a všetky jej platformy, preto sme aj Čerstvé Ovocie. A čoskoro sa stretneme tuto: +
www.yourdesign.sk

 

   

 TOTALSTUDIO

 

Totalstudio, teda Aleš Šedivec (1978), Tomáš Tokarčík (1978) a Barbara Zavarská (1980), je platforma pre poetickú a pragmatickú architektúru. Zaujíma sa o široké spektrum tém od navrhovania mobiliáru cez izby, domy, ulice, miesta alebo urbánne stratégie. Členovia tvoria aj o.z. Punkt, ktoré stojí za projektmi ako napr. Localicon alebo Dobrý trh.
www.totalstudio.eu

 


     rainside s.r.o.
Facebook Instagram Facebook Twitter