bootstrap slider by WOWSlider.com v8.6
DNI ARCHITEKTÚRY A DIZAJNU


 

DEVELOPMENT


V Bratislave sa stavia azda ako nikdy predtým. Mnohé rozsiahle zásahy menia podobu celých mestských častí, do ktorých prinášajú úplne nové štruktúry a spôsoby mestského života. Výstava Development v Galérii Archa na Uršulínskej 6 predstavuje najvýznamnejšie počiny, ktorými Bratislava rastie.
Medzi vystavujúcimi sa zišli developerské spoločnosti HB REAVIS, ISE, IMAGINE DEVELOPMENT, CORWIN, J&T REAL ESTATE, PENTA REAL ESTATE,
YIT SLOVAKIA a ITB.

 

STANICA NIVY
Mlynské Nivy, Bratislava
Stavebník: HB REAVIS
Architekti: Benoy (Londýn), BDP (Londýn), Siebert+Talaš

 

Stanica Nivy je kombináciou medzinárodného autobusového terminálu, nákupného centra, tržnice a výškovej administratívnej budovy — Nivy Tower s panoramatickou reštauráciou. Komunitnou črtou celého projektu je zelená záhrada na streche o veľkosti dvoch futbalových ihrísk, s 550-metrovou bežeckou dráhou a kompletným vybavením pre šport a oddych. A ako tento koncept najlepšie zobraziť? Videom v "DaSection" dizajne.

 

MLYNICA

Turbínová ul., Bratislava
Stavebník: ISE
Architekti: GutGut


Mlynica je dôkazom, že staré industriálne budovy nemusia nevyhnutne zostať schátrané či definitívne zaniknúť. Žiadajú si len citlivý prístup, za ktorý sa odmenia svojou jedinečnosťou. Mlynica je inšpiratívnym príkladom, ako vrátiť život opustenému prevádzkovému areálu. V areáli sa nachádzajú kancelárie, lofty (byty) s terasami a viacúčelový priestor pre rozmanité využitie.

MANUFAKTÚRA

Bernolákovo
Stavebník: IMAGINE DEVELOPMENT

 

Architekti: Ash Sakula Architects, Londýn Na pokojnom mieste plnom histórie vznikne zachovaním a prestavbou dvoch priemyselných budov z druhej polovice 20. storočia a ich doplnením zástavbou drobnej mierky susedstvo so silným genius loci. V ňom nová komunita obyvateľov nájde domov, ale aj priestory na prácu, záľuby, oddych a stretnutia. Projekt umožní budúcim obyvateľom sociálne plnohodnotnú existenciu, bez nutnosti každodenného dochádzania do Bratislavy.

EINPARK REZIDENCIA a EINPARK OFFICES
roh ulíc Einsteinova a Bohrova, Bratislava
Stavebník: CORWIN
Architekti: A1 Architecture;
Ofis Arhitekti, Ľubľana — fasády EINPARK OFFICES

 

V projekte sa podarilo vytvoriť nadčasový komplex s využitím kvalitnej architektúry a výnimočných technológií, a s exkluzívnym výhľadom na panorámu Starého Mesta. Kancelársky komplex EINPARK OFFICES získal ako prvý na Slovensku predcertifikáciu LEED PLATINUM v systéme novostavieb.

DÚBRAVY
roh ulíc Agátová a Hrubá lúka, Bratislava
Stavebník: CORWIN

Architekti: MS arch

 

Pekné bývanie sa nekončí balkónom. Preto je bytový komplex DÚBRAVY navrhnutý tak, aby boli domy obklopené zeleňou a námestíčkom pre šport a oddych. Dúbravy tvorí 8 obytných domov s nadštandardne vybavenými bytmi. Každý s vlastným balkónom, terasou či predzáhradkou. Súčasťou komplexu sú bezúdržbové zelené strechy, ktoré regulujú vlhkosť a produkujú kyslík.

 

ZUCKERMANDEL
Žižkova, Bratislava
Stavebník: J&T REAL ESTATE
Architekti: BOUDA MASÁR
architekti, AM Architects, Konstrukt Plus

 

Nová mestská štvrť s akcentom histórie vznikla na úpätí hradného brala. Neoddeliteľnou súčasťou atmosféry je sedem replík Messerschmidtových charakterových hláv v originálnej veľkosti, či prepojenie s dunajským nábrežím atraktívnou lávkou. Jedinečnú úlohu v celom koncepte zohráva skalný masív. Práve na tomto výbežku nazývanom Skalný nos sa s pomocou odborníkov podarilo ešte pred začatím výstavby zachovať pôvodnú hodnotnú f lóru. Východným smerom od brala vedie náučný chodník venovaný prírodným a historickým hodnotám územia.

PANORAMA BUSINESS II
Pribinova 19, Bratislava
Stavebník: J&T REAL ESTATE

Architekti: GFI

 

Trvácny dizajn, prírodné materiály, vôňa čerstvého pečiva a prepojenie interiéru s vonkajším priestorom – to je najnovšia administratívna budova modernej generácie v elegantnej Panorama biznis zóne. Premena vstupnej lobby na priechodný verejný priestor umožňuje prechod budovou nielen rezidentom, ale aj verejnosti. Zároveň plynulo prepája ulicu s vnútorným parkom a detským ihriskom za budovou. Ideu transparentnosti nárožia budovy a voľnosti priechodu cez lobby podporila osem metrov vysoká presklená fasáda.

 

 

STEIN 2

Blumentálska, Legionárska a Bernolákova, Bratislava
Stavebník: YIT SLOVAKIA
Architekti: Ateliér Ivan Kubík


Projekt rešpektuje genius loci a prináša modernú koncepciu bývania, pričom nadobúda podobu harmonického a funkčného celku založeného na princípe priestranných zelených dvorov. V štyroch etapách projekt ponúkne 408 bytových jednotiek a 27 nebytových priestorov. Historické centrum je dostupné pešo do desiatich minút.

   

SKY PARK
Čulenova, Bratislava
Stavebník: PENTA REAL ESTATE
Architekti: Zaha Hadid Architects

 

Sky Park je multifunkčný projekt, ktorý prináša do centra Bratislavy doposiaľ nepoznanú úroveň bývania a kancelárskych priestorov. V dvoch fázach vznikne celkovo šesť výškových budov, spolu s novým mestským parkom s rozlohou viac ako 30-tisíc m2. Súčasťou projektu je aj rekonštrukcia fasády historickej budovy Jurkovičovej teplárne, ktorá je národnou kultúrnou pamiatkou.

   

WALLENROD

Mickiewiczova 9, Bratislava
Stavebník: ITB
Architekti: Šebo Lichý

 

Administratívne centrum charakterizuje výrazná dvojitá presklená fasáda s výsadbou popínavých rastlín. V dvorovej časti je priečelie členené kompozíciou vysunutých balkónikov a pobytovej terasy, ktorá sa využíva aj na mítingy či teambuildingy. Na streche pribudol sky box — zasadacia miestnosť. Alternatívny pracovný priestor Satori Stage na prízemí sa profiluje ako miesto stretávania sa bratislavskej kreatívy.

   

KOLÍSKY
Záhorská Bystrica, Bratislava
Stavebník: ITB
Architekti: Šebo Lichý

 

Kolísky sú komornejším rezidenčným projektom predmestského bývania. Základom koncepcie je usporiadanie do bloku s privátnym vnútroblokom pre komunitné aktivity. Špecifickou črtou sú tzv. vertikálne záhrady inšpirované projektmi ako One Central Park v Sydney či Bosco Verticale v Miláne. V ponuke prevládajú troj a štvorizbové byty, s možnosťou prispôsobenia dispozície, umiestnenia či veľkosti okien a materiálu balkónov.

 


     rainside s.r.o.
Facebook Instagram Facebook Twitter